Şu hayatta kuracağımı hiç sanmadığım cümlelerin başında, gerçekten, tüm samimiyetimle söylüyorum, “Angry Birds filmin fragmanı çok iyi gözüküyor” geliyordu. Bugüne kadar. Yani bence benim bir gün tutup “Alan Moore kötü bir yazar” dememden bile daha olanaksız bir şeydi bu. O kadar kötü bir fikirdi ki çünkü; zaten havası yıllar önce tükenmiş, tükenmemişken dahi filmi çekilecek kadar önemli ve ilgi çekici olmayan bir mobil oyun, filme mi uyarlanıyordu? Sony’nin sık rastlanan kötü kararlarından biriydi bu.

Ama yani, filmin ilk uluslararası fragmanı bugün yayınlandı ve… Ya iyi gözüküyor be. Gerçekten yani sinemaya gidip izleyesim geldi filmi. Konusu, biraz tipik bir animasyon gibi açılıyor. Topluma ayak uyduramayan, yalnız ama temiz kalpli genç; zilyar kere gördüğümüz bir şey. Ondan sonra Pig‘ler geliyor, ilk başta kanka ayağı kesiyorlar, sonra yumurtaları aşırıyorlar. Buralar da çok klişe. Ama bir şekilde, fragmanda tüm bunları unutturacak şeyler buluyorsunuz.

Oyuncu kadrosu bunun çok büyük bir parçası. Esas kuş rolünde Jason Sudeikis var, onu da ondan sonra Amerikan komedisinin önde gelen tüm isimleri takip ediyor resmen. Josh Gad, Danny McBride, Maya Rudolph, Bill Hader, Kate McKinnon, Tony Hale, Keegan-Michael Key, Hannibal Buress, Tituss Burgess, Smosh… Ha bir de Peter Dinklage var. Yani yetmemiş gibi bir de Peter Dinklage koymuşlar. Bütün bunların üzerine, animasyon da inanılmaz gözüküyor.

Ama benim fragmanda, bunlardan da çok hoşuma giden şey aldığım o Lego Movie‘msi hava oldu. LEGO Movie çok iyi çalışan bir filmdi, çünkü çok saçma bir fikir olduğunun farkındaydı, ama bunu yüzde yüz samimiyetle sahiplenmişti. Angry Birds de bunu yapıyor gibi duruyor. Çok acayip bir içtenlik var filmin fragmanında. Bir de siz göz atın isterseniz. Film ülkemizde 13 Mayıs 2016 tarihinde vizyona girecek. Valla biz bilet alıp gideceğiz gibi duruyor. Siz ne diyorsunuz?

https://www.youtube.com/watch?v=dNts_Pc8pNU

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.