Animasyonlara karşı bakış açınız ne bilmiyorum fakat ben çok severim. Hem görsel olarak yaratıcılığa çok müsaittirler hem yapıları gereği, gerçek oyuncularla çekilen filmlere göre daha sınırsız olma imkânları vardır hem de bütçeleri, blockbuster dediğimiz devasa filmlere göre görece daha mütevazi olduğu için, riskli projelerin hayata geçmesinde öncü olabilirler.

İşi biraz daha daraltıp sevdiğimiz süper kahraman animasyonlarına geldiğimizde ise bariz bir DC üstünlüğü olduğunu kimse inkar etmez sanıyorum. Warner Bros. o konuda cidden iyi iş çıkardı genel itibariyle, düzenli ilerleyen ve ağırlıklı olarak New 52 hikâyelerinden uyarlanan filmlerle bir evren kurup geçtiğimiz yıllarda da finalini yaptı, arada farklı evrenlerden hikâyeleri sundu, bir de bunların dışında klasikleşmiş çizgi roman hikâyelerinin animasyonlarını da bizlere armağan etti ve etmeye de devam ediyor hâlâ.

Rakibi Marvel kısmına geldiğimizde ise ne yazık ki benzer şeyleri söyleyemiyoruz. Hem sayıca çok daha az animasyon çıkardılar hem de adlarından da pek bahsettiremediler o kulvarda. Daha şu an size kafamdan en az on tane DC animasyonu sayabilirim fakat Marvel’a dair aklıma gelen iki ya da üçtür.

Yine de moral bozmayın çünkü işler değişmeye başlıyor gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde Variety’ye konuşan Marvel Studios’un başkan yardımcısı Victoria Alonso şunları söyledi: ‘’Size o kadar fazla içerik sunacağız ki [diğer animasyonları kastediyor] bize ‘Tamam, şimdi biraz ara verin!’ diyebilirsiniz. Kendimize ait bir animasyon kolumuz ve mini stüdyomuz da olacak, oradan da gelecek içerikler olacak. Animasyon konusunda çok heyecanlıyız ki benim ilk göz ağrımdır.’’

Okuduğunuz gibi, Marvel Studios için What If…? sadece bir başlangıç olacak ve animasyon konusunda da ciddi çalışmalar dönüyor arka planda. Bizi neler bekliyor sizce? Ben internette de çok kez gördüğüm üzere Avengers: Earth’s Mightiest Heroes serisinin dönmesini çok isterim, harikadır. Sanki insanlar, Spectacular Spider-Man’in dönüşünü de bayağı coşkuyla karşılar. Bunlar dışında evrenin arka sıralarında kalmış, pek bilinmeyen karakterleri tanıtmak için yapılacak işler akıllıca olabilir, eğer kendi filmleri olmayacaksa mesela.

Ayrıca DC’nin klasik çizgi roman hikâyelerini uyarlama mantığını burada da görsek süper olur. Düşünsenize bir Old Man Logan, Kraven: The Last Hunt ya da Silver Surfer: Requeim gördüğümüzü? Siz hangi noktadasınız bu açıklamalar ve gelişmeler adına? What If…? için heyecan da var mı? Bende pek yok, gördüğüm ‘’alternatifler’’ o kadar da ilgimi çekmiyor, anca bir iki tanesini merak ediyorum; inşallah düşük beklentim olumlu sonuçlanır, aynı Loki dizisinde olduğu gibi.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.