Animatik dünyanın sayısız cesur ve zeki, fiziksel anlamda önüne taş koyulmuş olsa da engel tanımayan birbirinden şahane o farklı altı karaktere bir saygı duruşuna ne dersiniz? Takdir edilesi çabaları sayesinde, çevrelerine sağladıkları katkılar ve bizlere hissettirdikleri o başaramayacağımız hiçbir şeyin olmayışı duygusuyla, böyle bir listeye girmeyi hak ediyorlar, öyle değil mi? Çünkü engel tanımayan kahramanlar yalnızca çizgi romanlarda suçlularla savaşan Daredevil gibilerinde sınırlı kalmıyor; bu dünyanın çizgi/animasyon kahramanlarına çok borcu var!

Ha bu arada, eğer size de ilham olmuş veya beğendiğiniz, herhangi bir şekilde aklınızda yer etmiş engel tanımayan animatik karakter varsa, yorumlarda belirtmeyi unutmayın olur mu?

Not: Kısıtlı listemiz herhangi öznel bir sıralama olmadan alfabeye göre düzenlenmiştir.

Edward Elric (Fullmetal Alchemist)

Edward.Elric.full.85126

Bir anne uğruna ya Rab, ne yer elmaları yitiyor! Fullmetal Alchemist’in bıdık Edward’ı (bunu söylediğimi ona söylemeyin, beni öldürür) elbette bir uzvunu yitirmesiyle bu konuda yalnız değil; erkek kardeşinin tüm bedenini yitirmesi gibi bir unsur da söz konusu mesela. Fakat daha çok, hayatın ona sunduğu yarı engel şartlarıyla kendilerini idame ettiren karakterleri ele aldığımızdan, listeye Edward’ı dahil etmeyi uygun gördük. Kendisinin duygusal açıdan hissettiklerini bizim de hissetmemiz bir yana; cesareti ve azmi ile hiçbir şeyin amacımıza engel olmayacağını kanıtlamasıyla da sıcacık bir kucaklaşma ritüelinden kaçamıyor Edward hazretleri! (Boy kompleksini yediğim, boşver ben de kısayım abi, takma onları sen)

 

Captain Hook (Peter Pan)

Peter_Pan_and_Captain_Hook

Kim demiş engel tanımayan kişiler yalnızca iyiliğe hizmet eder diye? Kapı gibi Kaptan Kanca’mız var, hayal gücünüzü iliklerinize kadar sömürmeye geldi üstelik! Ondan korkun, çünkü eli yerine keskin bir kancası var ve sizi her an köşeye kıstırabilir! Belki toplamda on beş parmaksal uzva sahipti ama o beş parmaklı bir elin başarabileceğinden çok daha büyük şeyler başardı kendisi! Bay Smee, Kaptan Kanca’ya hemen bir kutlama içkisi getirin!

 

Hiccup (How to Train Your Dragon)

toothless-and-hipcup-in-how-to-train-your-dragon-2

Bir kabile şefinin oğlu olmak yeterince baskı yaratan bir etkendi, bir de yavrucağız ayağından oluverdi yaşadığı maceralar sırasında. Aslında biliyor musunuz, bu sadece bizim düşüncemiz; çünkü bunların hiçbiri Hıçkıdık’ın umurunda bile değil! Dişsiz (ki o da en az sahibi kadar hayattan tokat yemiş ve önüne koyulan engeli tanımamış bir yaratık) ile beraber kabullendiği eksikliklerini bir dezavantaj olarak sürdürmektense, işi eğlenceye ve pratiğe dökmenin yolunu çabucak buldu Hıçkıdık! Hiçbir şey imkansız değil millet! Ejderhanızın kuyruğu ve sizin yerinde olmayan ayağınız sizi yıldırmasın; pratik çözümler ve mühendis zekası (merhaba, ben sarkastik olmaya çalışan dilci) ile yapacağınız küçük bir cihaz her şeyin mükemmel çözümü olabilir!

1 2
Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.