Aquaman, güçlerinin doğası yüzünden; özellikle de Super Friends çizgi filmi sayesinde çok haksız bir şekilde “tırt” gözüken bir süper kahraman, biliyoruz. Fakat onu çizgi romanlardan tanıyanlar, Aquaman’i onurlu, adil ve güçlü bir kral olarak biliyorlar. DC son yıllarda Aquaman’in kötü şanını düzeltmek için elinden gelen her şeyi yapıyor. Neredeyse tüm DC evreninde ne zaman böyle “havalı” bir hareket olsa, Aquaman orada bitip, işi hallediyor. Hatta o kadar ki, Injustice: Gods Among Us’ta biraz aşırı güçlü bile yapmışlardı süper kahramanımızı.

Eğer bütün bunlara rağmen “Ya arkadaş, Aquaman nedir?” diyorsanız, belki DC’nin yeni detaylarını duyurduğu film sizi ikna edecek güce sahip olacaktır. Justice League: War’ın credits sonrası sahnesinde, Orm Atlantis Kralı’nın öldüğünü duyurmuş ve biz de Atlantis’in kralsız kaldığını öğrenmiştik. Bu bile başlı başına bir Aquaman filmi için yeterli kanıttı, fakat sonrasında DC JL: War’ın galasında bunu doğruladı. Şimdi Newsarama’nın paylaştığı detaylara göre ise, bu film öyle alelade bir Aquaman filmi olmayacak.

GalleryChar_1900x900_aquaman1_04_52ab5de7275bb2.59639997

Henüz başlığı belli olmayan filmin ana mevzusu, Aquaman’in orijin hikayesi olacak. Böylelikle New 52 evrenini konu alan yeni animasyon evrenine Aquaman resmi bir şekilde buyur edilmiş olacak. Newsarama’nın paylaştığı detaylara göre film Aquaman’in ne Atlantis’e, ne de Atlantis’in tahtına olan bağlantısını bilmediği, kaderinden bihaber olduğu bir dönemde başlayacak. Aynı zamanda, anladığımız kadarıyla New 52 evreni içerisindeki resmi orijin hikayesi vasfı da görmüş olacak.

New 52’nun belirlediği köken hikayesi, Aquaman’i Tom Curry ve Atlanna’nın oğlu olarak çiziyordu. Aquaman bir yandan tahtı bırakıp kahramanlık yapıyor, bir yandan da halk gözündeki namıyla başa çıkıyordu. Aquaman’in yeni animasyon filmi illa ki bu ikilemlere değinecek ve Aquaman’in Justice League’e katılışını anlatacaktır. İlerleyen filmlerde de Atlantis’in kılıcını başka Justice League filmlerinde görmemiz kesin gibi bir şey olur zaten.

Şimdilik film hakkında resmi pek bir detay yok, fakat dedikodular San Diego Comic-Con’da yeni filmin açıklanacağı yönünde. O zaman kuvvetle muhtemel bir fragman, ya da belki bir teaser fragman görebiliriz. O dakikaya kadar DC animasyonu kotamı doldurmam lazım diyorsanız, Ağustos’ta Batman: Assault on Arkham çıkacak. Onu da merakla bekliyoruz. Fakat dürüst olalım, şöyle iyi yapılmış bir Aquaman filmini daha bir çok bağrımıza basarız.

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.