BvS’nin gösterime gireceği, DCEU’nun (Extended nedir ya?) resmen start alacağı yıldayız. BvS’den sonra seneye Wonder Woman, ondan sonra aynı yıl Justice League Part I sinema salonlarına gelecek ve biz yıllardır Marvel’ın hegemonyasında devam eden –Fox’un zaman zaman devreye girdiği– süper kahraman filmlerine dev markanın girişiyle ortamın kızıştığına şahitlik edeceğiz. Yer yer söylüyoruz, bize kızıyorsunuz ama DC -ve aslında Warner- şu ana kadar yaptıklarıyla bizce bahsi geçen kahramanların isminin karşılığını vermiş değil. Casting haberleri olsun, ekipten yapılan açıklamalar olsun bir türlü tüm geek camiasına “Evet ya bu iş böyle yapılır” dedirtemedi bir türlü. Evet olumlu düşündüğümüz şeyler var, hala filmlerin iyi çıkması umudundayız, hatta iyi çıkması için dua ediyoruz ama ne yazık ki, tam anlamıyla içimizin rahat olduğunu söylemek güç.

Yeni gelen haberin de bu şekilde bir etki bırakmadığını söyleyebilirim kendi nazarımda. Aquaman en merak ettiğim filmlerden bir tanesi, işlemesi falan çok zor olduğu ve böylesi zor bir işin altından nasıl kalkacaklarını görmeyi çok istediğim için. Jason Momoa’nın Aquaman’iyle ilgili kafamda soru işaretleri hala mevcut, geçtiğimiz aylarda çıkan figür görüntüleri, orjinal haline yakın olmaya çalışsa da tam olmadı gibime geliyor, ki bu soru işaretleri iki üç filmde cevaplanmış olacak. Haliyle diğer oyuncuların önemi hem Aquaman filmi, hem de ondan önce gösterime girecek Justice League filmi için artmış durumda.

amberheard-645x370

The Hollywood Reporter’ın yaptığı habere göre Aquaman çizgi romanlarının en önemli karakterlerinden biri olan Arthur’un sevgili kraliçesi olacak olan Mera rolü için Warner, Johnny Depp’in geçen sene evlendiği Amber Heard ile görüşmekteymiş. Kendisi öncelikle Justice League Part I’da sonra da Aquaman filminde rol alacakmış. Evet kendisi oldukça güzel bir bayan. Biraz makyajla Mera’ya fazlasıyla benzetilebilir, ona şüphe yok. Yalnız şöyle bir durum var ki, böylesi önemli bir karaktere daha uygun biri bulunamaz mıydı? Kendisinin şu ana kadar eleştirmenlerden oyunculuk olarak artı aldığı bir işi yok. Genelde “Potansiyeli var ama tam olmamış” şeklinde yorumlar alıyor. Filmografisinde de çok ağırlıklı bir film olduğunu söylemek zor. Tabi şu an sadece görüşme aşamasındalar, belki işler değişir, belki de Amber kendisini geliştirip süper bir performans sunar onu bilemem.

Yine de DC’nin bir bildiği vardır diyorum ve lafı sizlere bırakıyorum. Siz ne düşünüyorsunuz bu oyuncu seçimi hakkında? Klişe “DC karşıtısınız”dan farklı bir şeyler olursa ne güzel olur.

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.