Hatırlayacaksınız, daha geçen gün sizlere “George Miller daha Mad Max çekmeyeceğim dedi” diye haber yapmıştık. O haberimizde, şöyle diyorduk:

George Miller, geçenlerde Page Six’e şöyle bir açıklama yapınca, muhtemelen hepiniz “Aha, Geekyapar çok üzülecek” diye düşünmüş olabilirsiniz…

“Daha fazla Mad Max filmi yapmayacağım. Fury Road’un… bitmesi çok uzun sürmüştü. Eğer senede bir tanesini bitirebilirseniz bu bile gözü kapalı bir inançla hareket etmiş oluyorsunuz. O Mad Max’ler çok uzun sürüyor. Onlardan bir tane daha yapmayacağım.”

Sakin olalım. Nefes alalım. Havamızı bozmayalım. Evet, Miller bir Mad Max daha yapmayacağını söylüyor; ama bu, bizim bir Mad Max filmi daha görmeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Avustralyalı yönetmen daha önce defalarca Furiosa ve Max’in geçmişlerini konu alan senaryoların hazır olduğunu söylemişti. Yetmemiş, daha önce de “Yönetmenlik görevini başkalarına devredebilirim” de demişti. E Warner Bros da seriyi bırakma niyetinde değil, devamını istiyorlar. Bu da şu anlama geliyor: Yeni Mad Max filmleri gelecek, senaryosunu ve (muhtemelen) yapımcılığını George Miller üstlenecek, ama yönetmenlik koltuğunda başka biri oturacak. Aynı Star Wars orijinal üçlemesi gibi.

mad-max-fury-road-04

E hiç de orijinal Star Wars üçllemesi gibi olmayacakmış. Meğerse Page Six, Miller’ın beyanlarını tamamen yanlış anlamış, aktarmış, bir de üstüne başlığını da bu yanlış anlaşılmalardan çıkartıp ekmeğinin peşine düşmüş. Düzeltmeyi şöyle yapıyor Miller üstat;

O tamamen karman çorman bir röportajdı. New York’taydım, etraf gürültülüydü, gazetici de bana kırmızı halıda National Board of Review etkinliği öncesi soru soruyordu. Söylediklerimden tamamen yanlış bilgi parçacıkları çıkarttı. Ben ona ‘Hayır, bir sonraki filmim Mad Max olmayacak’ dedim, o da hiç Mad Max yapmak istemiyorum diye algıladı. İlla ki bir sonraki filmim olmak zorunda değil, ama iki filmim daha var.”

Yani bu iki şekil bir netleştirme olabilir; Miller burada geri basıyor olabilir, ya da hâlâ bizzat yönetmenliğini yapmayacağı, filmlerle ilgili olmayacağı anlamına gelmesin diye bastırıyor da olabilir. Çünkü yönetmenliği devretme bahsi geçmişti gerçekten de. Her halükarda, elini eteğini çekmeyecek, orası kesin. En az bir tanesini de yönetir gibimize geliyor…

 

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.