Geçtiğimiz hafta, DC Sinematik Evreni için büyük ses getiren bir olay yaşandı; hatırlıyor musunuz? Tam da şurada anlattığımız Henry Cavill’in artık Superman olmayacağına dair The Hollywood Reporter’ın sağlam kaynaklı haberi, bu yazımızın ateşleyici noktası. Zira o günden bu saate kadar neler oldu, neler yaşandı, ortalık ne hale geldi diye sizlere kısa bir özet geçelim istiyoruz.

Öncelikle tüm haber siteleri “Henry Cavill, artık Superman olmayacak, rolü bırakıyor!” şeklinde başlıklarla interneti iyice bir salladı. Hayranlar inanamadı, okuyan bir daha okudu bu yazılanları. Yetmedi üstüne “Neler oluyor yahu?!” diye meraklı meraklı her yerden soru yağmuruna tutuldu gerekli kurum ve kuruluşlar. Önce bu olay için sağlam kaynaklı dedikodu dense de, sonrasında işler bayağı sarpa sardı.

Yaklaşık yirmi dört saat içinde -bilemediniz ilk bir/iki gün dahilinde- Henry Cavill’in menajeri “Yahu yok öyle bir şey, Cavill bırakmıyor rolü, neler diyorsunuz kuzum Allah aşkına?” minvalinde bir tweet attı hesabından. Ortam durulmadı, birçok ünlü yazar/çizer de Cavill’in ayrılışı üzerine üzüntülerini belirten beyanlarda bulundular aynı platformda. Bunlar da yetmedi Henry Cavill bizzat kendi Instagram’dan tuhaf ama kısacık bir video yayınladı.

View this post on Instagram

Today was exciting #Superman

A post shared by Henry Cavill (@henrycavill) on

Tabii bu sırada kimse neler olduğunu anlamayadursun, durum teknik olarak ne yalanlanmış ne de doğrulanmış olduğundan ötürü hayranlar yeni bir Superman adayı aramaya başladılar doğal olarak. Michael B. Jordan, garip ve beklenmedik bir şekilde, bu rol için önerilen isim olurken karşıdan da Nicholas Cage “Ben olmak istiyorum, beni seçsenize, n’oluuur!” diye atlayıverdi ortaya. İnternetteki Cavill destekçileri de durmadı, kendisini bazı potansiyel Marvel karakterleri için hayal etmeye, olabilir olarak görmeye başladılar.

İşler gittiçe komik ve anlaşılmaz bir düğüm olma yolunda ilerlerken bir kardeş bakkal Batman şubesinde de Jon Hamm, Bruce Wayne olmak için, durumdan istifade ederek, kendisini önerdi tüm aleme. Üstüne Josh Gad de, Penguin’i canlandırma isteğini yineledi, geride kalmadı.

Son bir-iki gün içinde de haber siteleri bu çorbaya dönen olay için “planlı bir kaos” ismi vermeye başladı. Bunun, Cavill’in daha fazla para veya Man of Steel 2 için potansiyel bir ültimatom olduğu konusunda iddialar ortaya attılar. Fakat gelin görün ki elimizde Cavill’in menajerinin yazdığı “rolü bırakmıyor” mesajı dışında somut bir netice yok maalesef. Cavill’in yukarıdaki tuhaf videosunu bile anlamayanlar çok, buna biz de dahiliz. Warner Bros. ise resmi olarak bir açıklama hala yapmadı.

Kafalar karıştı mı? İnanın biz de feleğimizi şaşırdık…

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.