Vice City’de 80’li yıllarda yaşamış olanlar, o dönem popüler olan tüm müziklerin aksine çizgisini hiç bozmadan tüm garp afâkına göğsü gibi serhaddini gererek yayın yapan Little Çorum FM‘i hatırlayacaklardır. Yaşı tutmayanlar da eminiz yakında Can Sungur İle Yakın Evren kanalında yayınlanan Grand Theft Auto: Vice City serisini izlemiş, Little Çorum FM’le tanışıp çaldığı muhteşem şarkılara gönül kaptırmıştır.

İkisini de yapmayan varsa, önce şu video ile başlayan seriye alalım kendilerini.

Geri kalanlara ise güzel bir haberimiz var. Little Çorum FM’in özenle ve titizlikle seçtiği şarkı listesi artık bir çalma listesi olarak Spotify’da bulunabiliyor. Bu çalma listesinde kimler mi var? Anadolu Rock’ın tartışmasız öncü isimleri, gizli kalmış cevherler, çok bilinen isimlerin unutulmaya yüz tutmuş parçaları ve sürpriz isimler var. Örneğin Selda Bağcan var, Barış Manço var. Mesela Ersen ve Dadaşlar var, Nihat Işıklar var. Ozan Ata Canani var. Daha modern bir şey arayanlara, Anadolu Rock’ın prensiplerinden etkilenerek yirmi birinci yüzyılda benzer müzikler yapan Acid Arab ve Boom Pam var.

Listeyi şöyle iliştiriyoruz. Artık Little Çorum FM’i yanınıza alabilir; evde, arabada, yolda, okulda, işte, serviste dinleyebilirsiniz.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.