Yaklaşık bundan dokuz-on ay önce gerçekleşen ve benim hâlâ daha “The Game Awards yerine bunu izlemeliydim” dediğim en güncel MCU sunumu doğal olarak bize bir sürü haber getirmişti. O sunumun ana amacı yatırımcılara gelecek projeleri anlatmaktı ama tabii ki onların aksine geekler olarak bu yapımların Disney’e ne kadar para kazandıracağını değil, MCU’ya ne katacaklarını umursuyorduk.

Bu sunumda; hem daha önceden duyurulan yapımlardan yeni karakter ve oyuncuları öğrendik hem gelecek Disney+ dizilerinden yeni videolar gördük hem de daha önce haberimiz olmayan ya da söylenti seviyesinde olan bazı yapımların da resmi olarak onaylandığını duyduk. Yeni duyurulan projeler arasında benim en garipsediğim duyulardan bir tanesi Secret Invasion ise diğeri de Armor Wars’tu. Secret Invasion’a dair bazı gelişmeleri duymuştuk ama Armor Wars’a dair pek bir haber yoktu ortalarda ta ki geçtiğimiz günlerde dizinin baş yazarının açıklanana kadar. Karşınızda Armor Wars’ın senaristi: Yassir Lester!

Yassir Lester, daha önce Girls, The Carmichael Show ve Black Monday gibi dizilerde görev almış bir senarist ve kendisi bu dizilerden Black Monday’de de gelecek olan Armor Wars’un başrolü olacak Don Cheadle ile birlikte çalışmış. Başlıkta da dediğimiz gibi bu ikili birbirine yabancı değil. Bahsettiğim üç diziyi de hiç izlemedim, dolayısıyla senaristimizin kalemi ne kadar kuvvetlidir bilemiyorum ama Armor Wars, yazarın şimdiye kadar aldığı en prestijli iş olacak demek abartı olmaz. İnşallah güzel bir iş çıkartır ve biz de zevkle izleriz. Bu arada yazıyı yazmayı bitirip de fotoğraf ararken anca fark ettim ama bu adam Brooklyn Nine-Nine’ın son sezonlarından birine de konuk oyuncu olarak katılmıştı.

Secret Invasion’ın dizisi çıkacağını duyduğumda garipsemiştim çünkü böyle bir olay, devasa bir filmi hak ediyor diye düşünüyordum. Haberimizin öznesi olan Armor Wars dizisine dair düşüncem ise Tony Stark’ın yokluğunda, böyle bir hikayenin ne kadar tat verebileceğine dair şüphe duymamdı. Gerçi bu da sonradan üzerine düşününce o kadar rahatsız etmemeye başladı.

Çizgi romanlara aşina olanların mutlaka adını duymuş olduğunu tahmin ettiğim bu hikaye, Tony’nin en büyük kabusu olan ve aslında Iron Man 2’de de işlenmiş ‘’Ya teknolojim kötü adamların eline geçerse’’ senaryosunun gerçekleşmesi sonucu yaşanan olayları anlatıyor. Tabii sevgili Iron Manimiz artık aramızda olmadığı için bu mirası korumak dostu Rhodey’ye kalacak. Eğer internette de gördüğüm yorumlarda bahsedilen ‘’Dostunun emanetine sahip çıkma’’ konsepti iyi yazılırsa Don Cheadle gibi çok başarılı bir aktörün de performansıyla beraber bu hikâyenin tadından yenmez!

Benim diziye dair muhtemel başka bir teorim de var ki o da bizzat Iron Heart’ın kendisi. Daha çok taze şekilde sizinle de paylaştığımız haberde görebileceğiniz gibi Riri Williams MCU’ya kendi dizisi çıkmadan önce çoktan girmiş olacak ve henüz daha önce Armor Wars’un mu yoksa Iron Heart’ın mı geleceğini bilmesek de karakteri Armor Wars’ta, Rhodey ile beraber göreceğimizi düşünüyorum. Hatta Riri’nin yaşadıklarını/yaşayacaklarını düşününce Rhodey ile arasında bir baba-kız ilişkisi bile işlenebilir dizide.

Disney CEO’sunun yaptığı ‘’Bu dizi Iron Man açlığınızı giderecek’’ türünde açıklamaları da var diziye dair. Hatta Justin Hammer dönebilir bile diyorlar bazı söylentilerde. İnsanın aklına düşündükçe bir sürü ihtimal geliyor. Tabii her şeye rağmen Civil War ile Infinity War arasında geçecek bir Iron Man 4 için saydıklarımın hepsini çöpe atardım, orası ayrı.

Diziye dair sizin beklentileriniz neler? Sizce ileride Morgan Stark’ı da babasının teknolojisini kullanırken görür müyüz? Bu sorular ve daha fazlasını aşağıdaki yorum kısmında konuşabilir, daha da olmazsa kendi oluşturduğunuz kaska kaydettiğiniz bir hologram gösterisiyle bize ulaştırabilirsiniz.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.