Bir Marvel filmi karşısında birçok duyguyu aynı anda yaşıyoruz. Seviniyoruz, heyecanlanıyoruz, kızıyoruz, gülüyoruz ama en çok merak ediyoruz. “Bu sefer nasıl olacak acaba” sorusu sürekli olarak kafamızı kurcalıyor. Fakat sanırım son yıllarda hiçbir Marvel filmini, Black Panther: Wakanda Forever filmi kadar merak etmedim. Marvel da sanki yeterince ilgimizi çekmemiş gibi bir de şimdi Riri Williams yani Iron Heart rolünde izleyeceğimiz Dominique Thorne’un, Black Panther’in devam filminde yer alabileceğini söylüyor biz de artık merakımızdan çatlıyoruz.

Black Panther filmi gösterime girdiği günden itibaren sadece bir film olarak değil, Afro-Amerikan kültürü için büyük bir değer kazandı. Dünyanın her yerindeki film seanslarında yöresel danslar edildi, T’challa’nın ikonik selamlama şekli birçok spor dalında kutlama olarak kendini gösterdi hatta tüm bunlar yetmezmiş gibi film, dünyanın en büyük Afro-Amerikan müzesine koyuldu. Artık bir simge haline gelen Black Panther filminin devam hikâyeleri için herkes heyecanlıyken, başrolümüz Chadwick Boseman’in ölümüyle dünyamız başımıza yıkıldı. Dünya bir simge kazanmıştı ama büyük bir simgeyi daha kaybetmişti.

Tabii, Chadwick’in ölümünü atlattıktan sonra herkes gözünü yeniden Black Panther filmine çevirdi. Şimdi ne olacaktı? T’challa’yı farklı bir aktör mü oynayacaktı? Chadwick Boseman, özel efekt ile filme dahil edilecek miydi? Biz tüm bunların cevabını merak ederken Marvel Cinematic Universe’ü kuran adam Kevin Feige, çıktı ve hepsine tek bir ağızdan “Hayır,” dedi “Ne T’challa’yı başka birisi oynayacak ne de onu özel efektle geri getireceğiz.” Bu açıklamalardan sonra derin bir oh çektik fakat bu sefer de merak etmeye başladık: Black Panther hikâyesi nasıl devam edecek?

Şimdilik bununla ilgili çok bir fikrimiz olmasa da film yaklaştıkça kafamızı karıştıran yeni bilgiler gelmeye başladı. Comicbook’un yaptığı özel habere göre Disney Plus’ın bizlerle buluşturacağı Ironheart dizisinin başrolü Dominique Thorne, ilk kez Black Panther: Wakanda Forever filmiyle karşımıza çıkacak.  Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings filmi için basının sorularına yanıt veren Kevin Feige’nin açıklamalarına göre: Ironheart, Black Panther çekimlerine başlamış bile.

Riri Williams, henüz daha 15 yaşındayken MIT’e kabul edilecek kadar zeki biri. Çizgi romanlarda, sınırlı olanaklara rağmen kendi Iron Man zırhını yaparak birkaç suçluyu durdurmasının ardından bizzat Tony Stark, kendisine el veriyor ve mirasını devam ettirmek için onu seçiyor. MCU’da artık bunu yapacak bir Tony Stark olmadığı için orijin hikâyesinde birkaç değişiklik yapılmasına kesin gözle bakıyorduk. Fakat karakteri ilk defa Black Panther filminde görecek olmamız, acaba değişiklikler sandığımız kadar küçük değil mi diye düşündürtüyor insana. Bunu da artık ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Siz ne diyorsunuz Ironheart’ın, Black Panther filminde görünecek olmasına sevgili geekler? Sizce iyi bir fikir mi yoksa karakterin o, kendi garajında Iron Man zırhı yapan yetenekli genç kız hikâyesinden bir şey götürür mü? Yorumlara yazarsınız.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.