Haberiniz vardır, biz de sitede kendisine yer vermiştik zaten. Amerika’nın en ileri gelen sohbet programlarından biri olan The Late Show geçtiğimiz haftalarda büyük bir devir teslim yaşadı. Programın kurucusu ve otuz yılı aşkındır sunucusu olan David Letterman emekliliğini ilan etti, ve yerini de Comedy Central’da çok uzun zamandır bizi gülmekten kırıp geçiren Stephen Colbert’e bırakacağını duyurdu. Colbert de birkaç hafta önce başladı işe.

Bilmiyorsanız, altını iyice çizelim. Colbert baya bizden biri. BÖRPLİ’nin son maddesi gibi başında beş tane bizden biri olmadığını ifade eden sıfatla birlikte gelmiyor bu cümle. Colbert baya baya geek bir adam. Yüzüklerin Efendisi hastası, yıllarca programını Captain America kalkanıyla birlikte sunmuş, Star Wars’ı özel bir çekiliş vasıtasıyla herkesten iki hafta önce izlemiş –ve bununla deli gibi övünen- samimi bir geek kendisi.

Bunu da The Late Show’u devralır almaz gösterdi. Letterman’ın aksine, konuk profili olarak iki büyük değişiklik yaptı Colbert. Birincisi, daha siyasi figürleri ağırlamaya başladı. Amerikan başkanlığı yarışında aday adayı olan Jeb Bush ve Donald Trump, Birleşik Devletler başkan yardımısı Joe Biden… İkinci değişikliği de, geek konuklar almaya başlaması oldu. Önce YouTube’un açık ara en büyük yıldızı PewDiePie’yı konuk eden Colbert, geçtiğimiz gün de Hello Games’den Sean Murray’i ağırladı ve onun oyunu No Man’s Sky üzerine konuştu.

Programında konuk ettiği oyunlarla ilgili sık sık dalga geçen Conan O’Brien ve daha geçen hafta Let’s Play kültürünü anlamadan eski alışkanlıklarla göme Jimmy Kimmel’ın aksine, Colbert röportajı gerçek bir samimiyet ve ustalıkla icra etti. Gerçekten ilgiliydi, oyuncuları harcayan kolay esprilere yönelmedi, Murray’nin ve No Man’s Sky’ın yapabildiği şeylere içten bir şekilde hayranlık belirtti ve biz de cidden hevesle beklediğimiz No Man’s Sky’ı biraz daha yakından görmüş olduk. Bütün bunlar, programın sonunda bize “İçeride adamımız var” hissiyatını verdi sağ olsun. Colbert, artık senin sırtın yere gelmez, geek dünyası olarak arkandayız!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.