Eğer YouTube kanalımızı takip ediyorsanız, muhtemelen Arrow’un son sezonundan ne kadar memnuniyetsiz kaldığımızı fark etmişsinizdir. Şu dakikaya kadar çıkan hemen hemen her bölümüne bir muhabbet çektik; bu da muhtemelen 20 küsur bölüme denk geliyor; 20 küsur bölüm boyunca tertemiz gömdük diziyi. Genel olarak, TV tarihinin en berbat sezonlarından biri olduğunu düşünüyoruz ekip olarak. İşin ilginci… dizinin fanatik hayranları da böyle düşünüyor.

Ben diziyi, dizinin övüldüğü ilk sezonunda da beğenmemiş bir insan olarak, bu hissiyatımda yalnız olacağımdan çok emin olarak gömmeye başladım Arrow’a. Sonra garip bir şey oldu: Kimse bana Marvel fanboy demedi. Kimse kızmadı, kimse ayaklanmadı. Meğerse, Arrow, gerçekten zevkler ve renkler üstü bir şekilde berbat bir sezon geçirmiş. İspat ister misiniz? Diziye ait olan Arrow subreddit’i, geçtiğimiz gün ortak bir karar alıp, Daredevil subreddit’i olmaya karar verdi.

ArrowDevil

Şaka yapmıyorum. Subreddit’in sahipleri ve sakinleri, dört yıldır orada toplaşıp Arrow konuşuyorlardı. Bu arada sistemi bilmeyenler için, Reddit isimli, dünyanın en büyük forum sitelerinden biri; “alt forumlar” mantığıyla çalışıyor. Bir kişi ya da grup, herhangi bir konu seçip, onun alt forumunu açıyor, orada coşuyor. Dört senedir /r/arrow subreddit’ini Arrow’u çok seven, bunun hakkında konuşmak için alan açan, oraya iskan eden insanlar oluşturuyor yani. Arrow geek’leri yani. Ve bu insanlar bile kazan kaldırdılar.

Finalin saçmalıkları, sevmedikleri Olicity’nin dayatılması, Damien Darhk’ın güçlerinin belirsizliği, aceleye getirilmiş zerzavatlıklar, genel olarak sezonun berbatlığı derken, subreddit bir karar alıp, Arrow yazan üst görselin üzerine bir Daredevil yapıştırdı. İlk bölümden de konuşmaya başladılar. Bu arada, Daredevil’ın mevcut bir subreddit’i vardı zaten, ama onlar da o yakaya bir iltica olmasından memnunlar. Anlayacağınız, artık biraz objektif bir gerçek var elimizde. Arrow gerçekten de 4. Sezonuyla sevenlerini çileden çıkardı. Reddit yaktıracak kadar!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.