CW bu süper kahraman dizilerini çok sevdi. Haksız da sayılmazlar, kanalın en çok izlenen işlerinden üçü bu kategoride neticede. Arrow içerisinde başlayan, sonra Flash’la ivme kazanan CW’nin DC Televizyon Evreni’ne bu yüzden yeni bir kardeş katılacağını zaten önceki haberlerimizde duyurmuştuk.

Entertainment Weekly yayınladığı haberde bu dizinin detaylarına yer verdi. Öncelikle dizinin adının “DC’s Legends of Tomorrow” olduğunu söyleyerek başlayalım. Konusuna gelirsek, bir zaman gezgini olan Rip Hunter gelecekte gerçekleşecek bir felaketi önlemek için kahramanlar ve kötü adamlardan oluşan bir grup toplamakla görevlendirilir. Bu öyle bir felakettir ki, sadece dünyayı değil, zamanı da yok etme tehlikesini barındırmaktadır. Acaba bu tuhaf takım, şimdiye kadar gördükleri hiçbir şeye benzemeyen bu ölümsüz tehdidi önlemede başarılı olabilecek midir?

legends-of-tomorrow-625

Şu ana kadar açıklanan kadro ise şu şekilde oluştu, Brandon Routh (Ray Palmer/The Atom), Wentworth Miller (Leonard Snart/Captain Cold), Dominic Purcell (Mick Rory, Heat Wave), Victor Garber (Martin Stein/Firestorm), Ciara Renee (Kendra Saunders, Hawkgirl), Franz Drameh (Jay Jackson), Arthur Darvill (Rip Hunter) ve Caity Lotz.

Caity Lotz’un Sara/Black Canary olarak mı kadroda yer adlığı, yoksa farklı birini mi oynayacağı hala açıklanmış değil. Flash ve Arrow’dan tanıdığımız karakterler dışında kadroya çizgi roman severlerin bildiği Hawkgirl ve sosyal medyada Cyborg ya da Static olabileceği iddiaları dolanan Jay Jackson katılmış. Rip Hunter’ı ise New 52 öncesinde Booster Gold serilerini okumuş olanlar hatırlayabilirler ki kendisi bu seride benzer bir rolde yer alıyordu.

atom-10-625

Dizinin yönetim kadrosunda Arrow’dan Greg Berlanti, Marc Guggenheim, Andrew Kreisberg ve Flash’tan Sarah Schechter yer alıyor. Sarah Schechter’ın aynı zamanda Supergirl’de de görev yapıyor olması dizilerin birbirine bağlanma olasılığını akıllara getirmedi değil. Haberde dizinin CW tarafından sezon siparişinin verildiği bilgisi de paylaşıldı.

Açıkçası zaman yolculuklu hikayeleri çok sevmesem de -mantığıma biraz ters düşüyor ama saçmalamalarımla sıkmayım şimdi sizi-, kadrosu ve karakterleriyle ilginç bir diziyle karşılaşacağımızı düşünüyorum. Eğer Flash’ın izinden giderlerse, gönül işlerindense olaylara ağırlık vermeyi başarabilirlerse, CW izlememiz için yeni bir sebep daha ortaya çıkabilir. Geekyaparlar siz bu dizinin konusu ve içeriği hakkında neler düşünüyorsunuz?

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

11 Comments

 1. CW bu dizileri 23 yerine 12 bölüm olarak yapsa efsane dizi olurlar aslında ama gidip 23 yapıyorlar bölüm sayısını arttırmak için tonla saçma salak yan olay ve karakter ekliyorlar. Oyuncular da bir yerden sonra sıçıp saçmalyor hikaye elde patlıyor ve dizi çöp oluyor. Daredevil gibi 12 bölüm yapsınlar dizi sayısını böylece arttırabilirler. Daha fazla DC karakterinin dizisi yapılır.

   • Yusuf Buzrul Reply

    öyle olduğunu sanmıyorum bildiğim kadarıyla diziler ilk başta yarım sezon sipariş ediliyor tutarsa tam sezon onayı alıyor

  • daredevil 12 değil 13 bölüm yayınlandı.
   Bu arada dizinin bir nevi tanıtımının the flash ta yapılması çok iyi olur. keza arrow dan bu kadar soğumuşken 1-0 yenik başlamanın bir anlamı yok.

 2. Eren Zeytin Reply

  bu arada hawkgirl ve bikaç karakter daha flash’ın sezon finalinde görülcekleri doğrulanmış. Şimdi en çok merak ettiğim bu zamanı tehdit eden büyük kötü kim olucak?

 3. Berke Atropat Reply

  Aynı zamanda daha ismi açıklanmamış bir kahraman daha olacak ekipte. Bu sezonda sürüyle gördüğümüz Coast City referansından sonra Green Lantern olur diye umuyorum fazlasıyla

  • Green Lantern televizyon için fazlasıyla ‘pahalı’ bir karakter bence, efektler dizinin bütçesinin yüzde 90’ını götürür herhalde. ?

   • Berke Atropat Reply

    O konuda katiliyorum ama Firestorm ve Atom’u beraber aldiklarina gore yine bir ihtimal goruyorum :D. Aslinda eger Lantern’i koymayi cidden dusunurlerse bu dizi en mantiklisi olacaktir cunku solo bir dizi cok daha fazla butce gerektirirdi, burada ekrani paylasmasi gereken baska karakterler olacak 😀

 4. Bugra Cihan Reply

  Bu yapımcıların 1den fazla dizi yapması çok kötü. Arrow’da gördük bunu. Flash inşallah yolunu bozmadan devam eder

 5. Caner Çolakoğlu Reply

  Fragmanın da baş kötüyü söylüyorlar Vandal Savage… Lantern görünürde yok

 6. RGTarsusLee Reply

  rip hunter örümcek adam(1994-1998) çizgi filmindeki jetixde izledigim bayan ağ yı hatırlattı bana.çünkü o da örümcek adama böyle birsey yapmıştı. çizgi film serisinin 60 – 65. bölümlerinde var. gelecek zamanda yasanacak bir felaketi önlemek için iyiler ve kötüleri zamanda boyut atlatıyodu. hatta kaptan amerika ve darkskull(kırmızı kemik kafa) da vardı. İron man- fantastik 4 lü gibi karakterler vardı.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.