Fantastic Beasts and Where to Find Them filminin büyük açılışının üstünden bir hafta geçti ve film hala ilgileri üstünde tutmayı başarıyor. Filmin kalitesinin bunda etkisi çok elbette ama yangını harlayan şey serinin geleceğine dair duyulan merak. Uzun süreceği bilinen tüm serilerin ilk filmlerinin sonrasında yeri apayrı bir heyecana kapılırız: “Sonra ne olacak?” “Ne zaman devam edecek?” “Bu karakter sonraki filmde olacak mı?” “Yeni rolleri kim oynayacak?”… Hele hele bu serinin kökü halihazırda çılgın bir teorisyen kitleye sahipse en basitlerini sıraladığım soru listesinin ne kadar uzayacağını siz tahmin edin.

İlk Fantastic Beast filminin sonunda beklediğimizden daha etkin bir halde, serinin Amon’u olacak Grindelwald‘ı gördük. Johnny Depp’in Grindelwald’ı, Collin Farrel’ın Graves’inin bedeninden sıyrılır sıyrılmaz büyük bir şeylerin başlıyor olduğu hissi seyircileri esir almıştı. Harry Potter kitaplarında şanını duyduğumuz faşist kötü Grindelwald artık denklemin bir parçasıydı hatta kendi matematiğini dikte etmeye geliyordu. E, Grindelwald ismi duyulduğunda elbette yakından tanıdığımız birine Dumbledore’a da seride yer açılacaktı.

qqmvnbpqkawbqp2fasua

Fantastic Beast’in ikinci parçasıyla ilgili emin olduğumuz şeylerden birisi genç bir Dumbledore göreceğimiz. Karakterin ikinci filmde ne derece yer edeceğini bilmiyor olsak da seride Grindelwald adı geçtiği sürece bir şekilde kendini göstereceğini biliyoruz. Bu durumda böylesine ikonik bir karakterin yeni bir oyuncuya ihtiyaç duymasıyla da bir filmin hazırlığında en zevkle takip edilen maratonlardan biri başlamış oldu, oyuncu seçimleri ve oyuncuların şanslarını deneme çabaları.

Genç Dumbledore rolü için ilk el kaldıran oyuncu ise Doctor Who’daki Rory karakteriyle tanınan sonra Legends of Tomorrow’da Doctor’u –pardon- Rip Hunter’ı oynayan Artur Darvill oldu. Aktör Digital Spy ile yaptığı röportajda  şu sözleri sarf etti:

Kesinlikle Dumbledore’u oynamaya varım! Biliyor musunuz, kendimle belli bir yaşa geldikten sonra sadece büyücüleri oynayacağıma dair bir anlaşmam var. O adam ben olmak istiyorum. 10 yıl sonra ya da uzunca bir sakal bırakabildiğimde hayatım boyunca büyücü rolünü canlandırabilirim. Ama şimdi de biri gelip beni Dumbledore rolüne isterse kesinlikle bunu göz önünde bulundururum.

Darvill resmen çok hevesli gözükmemek için ter dökmüş. Kendisi “göz önünde bulunduracağını” söylese de ben sanmıyorum ki böyle bir teklifi reddedebilsin. Doğrusu ben bu röportajı okuduğumda oyuncuyu yalnızca Rory performansıyla hatırlamış, böyle bir ihtimali garipsemiştim. Ancak üzerine biraz düşününce aktörün Broadchurch’teki Peder Coates performansı aklıma geldi ve fikre biraz daha ısındım. Nihayetinde yersiz hüküm vermemek için aktörün filmografisinde Dumblodore’a en yakın gözüken karakteri Rip Hunter’ın sahnelerine bir göz attım ve Arthur Darvill büyücü cübbesi giymiş halde gözümde canlanabildi.

meet-dc-s-legends-of-tomorrow-rip-hunter-787730
Fiziki olarak Darvill’in adaylığına sıcak bakmaya başlasam da aktörün oyunculuk yeteneğinin Dumbledore’un ağırlığını taşıyabileceğine dair şüphelerim yerini koruyor. Elbette Darvill daha henüz ilk aday belki de stüdyo Darvill’e hiç ulaşmayacaktır bile. Siz her ihtimale karşı bu adaylığı yorumlarda bir değerlendirin.

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.