Geçtiğimiz günlerde Variety’ye verdiği bir röportaj sonucu birçok hayranın merak ettiği sorulardan bazılarını da yanıtlamış olan Kevin Feige, Marvel’ın başındaki adam unvanıyla son derece net konuştu. Kendisine endişe veren sorunları açıklığa kavuşturduğu gibi aynı zamanda Marvel evrenindeki çeşitliliği istediğini de belirten Feige yeni projelere dair minik detaylar vermeyi ihmal etmedi. O halde uzatmadan gelin de MCU filmlerinin geleceğinden, Fox ile yaşanan minik stüdyosal meselelerinden, Brie Larson’ın Captain Marvel’ından ve hatta Spiderman: Homecoming’den bile bahseden Feige’in sözlerine kulak verin!

Öncelikle yöneltilen sorular arasında, oyunculara tanınan özgürlük konusu var. Feige’e, aktör ve aktrislere ne ölçüde fırsat tanındığı sorulunca cevabını hemencecik Cumberbatch ve Robert Downey Jr üzerinden veriyor. İki aktörün de karakterlerini şekillendirerek nasıl modern ve akla yatkın hale getirdiklerinden bahseden Feige, bu konudaki başarılarını göz ardı etmiyor elbette.

GTY_robert_downey_jr_jef_151224_12x5_1600

Yöneltilen bir diğer sorunun Chris Evans ve Robert Downey Jr gibi büyük aktörlerin yerine yeni bir oyuncu bulunması konusu olması da oldukça dikkat çekiyor tabii. Ne Evans’ın ne de Downey Jr’ın hayat verdiği karakterlerden şikayetçi olmadığını belirten Feige, onlardan daha iyisini bulabileceğini sanmadığını da belirtiyor aynı zamanda. Spider-Man, James Bond, Sherlock Holmes ve Batman gibi uzun süredir sinema mecrasında yer alan karakterlerin aslında ne kadar çok oyuncu değişikliği yaşadığından ve zamanla onlara da alışıldığından bahseden Feige, sonrasında bunun üzerine düşünmek istemediğini, çünkü şu anda gayet memnun olduğunu anlatıyor.

Sıradaki soru da Spider-Man: Homecoming’den oluyor: Hakların Sony’de olduğundan ama karakterin Marvel’a ait olduğundan bahseden röportajcı arkadaş, yeni filmin bu çerçevede nasıl etkileneceğini sorduğunda Kevin Feige’in yanıtı gecikmiyor:

“On dört filmdir inşa ettiğimiz sinematik evrende yer alıyor zaten film. Önceki filmlerde, Spider-Man sadece o dünyada yer alan bir kahramandı. Çizgi romanlarda ise Spider-Man, Avengers’ın olduğu, Iron Man’in yaşadığı, Hulk’ın sokaklarda koşturduğu ve Captain America’nın buzun içine hapsolduğu bir dünyada var olmakta. Filmde de, May Hala’sı endişelenmesin diye hava kararmadan önce evde olması beklenen, okula gitmesi ve aynı zamanda ödevlerini yapması gereken bir genç. Bu bir bakıma, Tony Stark’ın ya da Stephen Strange’in hayatının tam aksi bir yaşam.

x-men-15

İşler Fox’tan devam ederken, röportajı yapan kişi ortalığı biraz daha alevlendirmek istemiş olacak ki, konu X-Men’e geliyor. Marvel’ın X-Men ve Fantastic Four gibi filmler için Fox ile işbirliği yapıp yapmayacağını soran Variety çalışanına Feige’in verdiği cevap kesin ve net oluyor elbette:

“Şu sırada bu fazlasıyla imkansız bir şey. Elimizde bizi bir ömür boyu meşgul tutacak kadar çok film projesi var.”

Eh yani, ne diyelim ki artık… Adam resmen “Şu an çok meşgulüz, sonra gelin -ya da hiç gelmeyin.” demiş özetle. X-Men ve Fantastic Four filmleri için bir şekilde Marvel’dan destek gelme ihtimaline dair olan umutlarımızı da iki cümleyle buruşturup çöpe attın ya Kevin amca, sağ ol valla. Allah razı olsun.

Tabii bu sırada Variety çalışanı durmamış, soruların ateşini biraz daha körüklemeye devam etmiş. DC ile olan rekabete parmak basan röportajcı, “sizi tahtınızdan etmelerinden korkmuyor musunuz?” gibisinden bir soruyla Feige’i köşeye sıkıştırmaya çalışmış.

“Diğer insanların yaptıkları bu çizgi roman uyarlamalarını oldukça büyük bir ilgiyle izliyorum, tıpkı diğer filmlerde yaptığım gibi. Çünkü ben bu çizgi roman evrenini seviyorum ve dünyadaki diğer insanların da bu işlerle uğraştığını görmek istiyorum.”

DC’ye açık açık laf çarpmaktan kaçınmış mı Feige? Eh, zaten kalkıp da stüdyonun yedi sülalesine çiçekli böcekli laflar döşeyecek değildi ya, politik olmak lazım tabii.

Carol-Danvers-Becomes-Captain-Marvel

Peki Captain Marvel konusunda neler demiş Marvel’ın başındaki abimiz, merak ediyor musunuz? Variety çalışanı bu çerçevede konuyu deşmeye çalışmış ve Captain Marvel filmi için kadın bir yönetmenin ne kadar öncelikli bir şey olduğunu sormuş ve elbette cevap tam da şöyle:

“Oldukça öncelikli hem de. Kadın bir yönetmene sahip olmak, bizim için fazlasıyla önemli olan bir kadın karakterinin yansıtılması açısından çok önemli.”

Larson’a yönelik soruya geçmeden önce Captain Marvel’ın gücünü merak eden çalışana Feige’in cevabı elbette bir çizgi roman severden gelecek türden oluyor:

“Eğer Marvel kahramanlarının koleksiyon kartlarını topluyor olsaydınız, güç seviyesini görebilirsiniz. Daha önceki filmlerde sizlere tanıttığımız diğer karakterlerle kıyasladığınızda standartların oldukça dışında biri.”

Carol Danvers ve güçlerinin inanılmazlığı konusunda filme dair umut ışıklarımızı yakmak için erken mi? Yakalım bence, değil mi? Bırakın umutlarınız alevlensin yahu!

Marvel’ın ta başından, en tepesinden gelen bu röportaj sonucu peki ya sizin düşünceleriniz neler? Sizce Feige’in verdiği cevaplar tatmin edici mi? Ne ölçüde ona katılıyorsunuz? Hangi haberler canınızı sıktı, hangileri sizi fena halde gazladı? Yorumları boşlamayın, olur mu?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.