Biz pek takip etmiyoruz, daha doğrusu bizim yaş kitlemize yönelik yapılmadığından pek haberimiz olmuyor ama; Disney’nin pek çok klasiğini kendi kanalında dizi ya da seri filmler olarak devam ettirmek gibi bir huyu var. Gerçekten. Altında Disney markası geçen herhangi bir şey için “ah be, doyamadım” demek mümkün değil. Çocuklu arkadaşınız, ablanız abiniz varsa, sorun, bilirler. Frozen’dan Pamuk Prenses’e tüm Disney markaları bir şekilde yer buluyorlar kendilerine.

Ama pek nadiren The Lion King‘in, yani Aslan Kral’ın dizisi kadar heyecan verici bir temelle çıkıyorlar ortaya. Disney XD kelimenin tam anlamıyla bir Disney fil mezarlığı konumunda çoğunlukla. “Belki tutar” mantığıyla, orijinal kadrodan yoksun çekilen tonlarca dizi ve film var. Ama bu yeni dizi, yani The Lion Guard öyle değil. D23’te gelen detaylara göre, kendisini baya ciddi ciddi izlemek zorundayız gibi duruyor.

The Lion Guard

Öncelikle, tam adı The Lion Guard: Return of the Roar olan dizinin konusunu söylemek lazım. Başrolümüzde yine Simba ve Nala var. Bu sefer kendisinin ikinci çocuğu Kion’un hikayesini takip edeceğiz. Aynı Mufasa’nın Simba’ya bayrağı devredişi gibi, Simba’da aynını ikinci yavrusuna yapacak.

Yalnız bu sefer bizi heyecanlandıran şeyler başka. Öncelikle, filme orijinal kadrodan iki kişi geliyor. İlki, efsaneler efsanesi, hepimizin babası James Earl Jones. Jones yıllar sonra bir defa daha Mufasa olarak yer alacak dizide. Gelmiş geçmiş en iyi Disney şarkısının mimarlarından Pumbaa‘yı oynayan Ernie Sabella da geri dönüyor. Yeni gelenler ise ayrı maşallahlık. Rob Lowe Simba’yı, Gabrielle Union Nala’yı, The Amazing Spider-Man’de Peter’ın gençliğini, Mr. Peabody and Sherman’da ise Sherman’ı oynayan Max Charles ise Kion’u canlandıracak.

E, ne diyorsunuz o hâlde? İzliyor muyuz? Biz takvimimize not aldık, dizi bu Kasım ayında bir film ile gala yaptığında ekran başında olacağız. Fragmanını da şöyle ekliyoruz. Buyurun!

https://youtu.be/X19M8Ugshlw

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.