Pixar’ın şu saatten sonra yanlış adım atması mümkün mü? Gerçekten soruyorum. Cars filmlerini saymazsanız, adamların daha sendelediğini görmek mümkün olmadı bugüne kadar. Hit üzerine hit çıkardılar, her seferinde hem gişeye oynadılar hem de gerçekten anlamlı, duygulandırıcı, insani ve zeki filmler yaratmayı başardılar.

Pixar Logo

O yüzden, yeni Pixar filmine ayırdığımız şu satırlarda “evet bu bir film ve Pixar yapıyor” cümlesinden fazlasını söylememiz gerekiyor mu bilmiyorum. Ama illa gerekiyorsa, kısaca bir özetini geçelim isterseniz. Hoş, işte yani, film, Pixar yapıyor, 2017 sonbaharında geliyor, hepimiz izleyeceğiz, baya aşık olacağız, tekrar tekrar seyredeceğiz… Ama neyse, adettendir, birkaç bilgi verelim.

Film, daha önce video oyunlarında Rayman Legends ve Grim Fandango gibi unutulmaz eserlere ilham vermiş Meksika Ölüler Günü’nün estetiği ve mitolojisini kullanarak yaratılacak. Filmin ana karakteri 12 yaşında, Miguel isimli bir çocuk. Yaptığı şeyler, istemeden yüzyılları kapsayan bir gizemin ortaya çıkmasını tetikliyor. Resmi tanımı, “Coco ömürlük bir kutlama. Nesiller boyu gizlenmiş bir sırrın keşfi sayesinde gerçekleşen, şaşırtıcı bir aile buluşmasının hikayesi…” şeklinde.

Pixar Coco

Ölüler Günü, ya da İspanyolca adıyla Dia De Los Muertos‘un renkli sanat tarzı, Pixar’ın kudretli ellerinde nelere dönüşür az çok tahmin edebiliyoruz. Özellikle de filmin yönetmenine bakınca. Kameranın arkasında, Toy Story 3‘ün harika insanı Lee Unkrich duracak. Bizce burada hiçbir sıkıntı, problem yok. Dediğimiz gibi, Coco gelecek, 2017 sonbaharında bize biletini aldırtacak, biz de izleyip mest olacağız. Problem?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.