Geçtiğimiz günlerde Anaheim Convention Center’da, Disney’nin her sene gittikçe daha da kocamanlaşmayı sürdüren organizasyonu D23 Expo vuku buldu, biz de oradan gelen haberleri sizlere önümüze düştükçe paylaştık zaten. Aladdin’in ana kadrosu açıklandı mesela, bir baktık size söyledik. Infinity War’ın bir fragmanı yayınlandı ki, görmek için yumruklarımızı yiyoruz heyecandan. Ancak aradan sızan bir detay daha vardı ki, en çok onun düşüncesi tüylerimizi ürpertti.

Malumunuz, geçtiğimiz sene The Jungle Book ile yine Disney’ye büyük bir meblağ gişe hasılatı kazandıran Jon Favreau’nun önümüzdeki yıllarda vizyona girecek bir Aslan Kral yeniden yapımı yöneteceği duyurulmuştu. Bu yeniden yapımdan bir demo sahne D23’ü ziyaret etmiş olan Disney hayranlarıyla paylaşıldı ve ilk reaksiyonlar internete yayıldı. Çok net söyleyelim, eğer ilk gelen hissiyatlar ortamda seyretmenin gazı değilse, gerçekten çok acayip bir şey bekliyor bizi.

Lion King

Anladığımız kadarıyla D23’te gösterilen sahne, Aslan Kral’ın –yukarıda resmettiğimiz– meşhur “NAAASTVENYAAA” sahnesi. Tüm hayvanların yeni bebek Simba’yı selamladığı o meşhur sekans var ya, hah, o. Elbette Jungle Book gibi, fotorealistik hayvanlar kullanılmış. Slashfilm’in yazarı Peter Sciretta, o kadar gerçekçilerdi ki, tüylerim diken diken oldu demiş, ağlayanlar oldu, bütün kitle sessizliğe bürüldü, herkes resmen dumurdu diye anlatmış. Kağıt üzerinde empati kurmak zor, insan “abart abart” diyor kendi kendine. Ama şu sahneyi izleyin bir. Sonra da gerçekçi hayvanlarla düşünün.

Nasıl?

Bu arada D23 esnasında Hugh Jackman’ın Scar’ı oynayacağı dedikoduları da dolaştı etrafta, ama henüz kimse %100 değil. O konuda biraz daha gelişme olması gerekiyor. Olursa, efsane bir kadroya katılacak Jackman. En başında James Earl Jones’un Mufasa olarak geri döneceği filmde Simba’yı Donald Glover, Timon ve Pumbaa’yı Billy Eichner ile Seth Rogen canlandıracak, Zazu rolünde ise John Oliver olacak. Heyecanla gelişme bekliyoruz. Bakalım!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.