Marvel çizgi romanlarında şahane hikayelere sahip olup sinema dünyasında bir türlü tutunamayan bir ekip var desek, aklınıza gelen ilk isim ne olurdu? Fantastik Dörtlü, değil mi? Haksız değilsiniz. Fox’un haklarını elinde tuttuğu Fantastic Four, ne yazık ki şu ana kadar pek de çizgi romanlardaki şanına yaraşır şekilde bir uyarlama göremedi. Fox, 2005 ve 2007 yıllarındaki yapımlarıyla çok büyük başarılar elde edemedi maalesef. Sonrasında yeniden çekme kararı alıp 2015 senesinde yeni bir rezaleti önümüze sürdüler ve daha geçen ay Fantastic Four ekibini tekrardan rebootlama peşinde olduklarına dair bir iki şey sızdırdılar. Peki şu anda bu dörtlünün geleceği bir oraya bir buraya çekmekten ötürü nasıl şekillenecek hiç düşünüyor muyuz? İşte orası gerçekten saçmalıklar silsilesine doğru giden yolda emin adımlarla ilerleyen bir Fox’u işaret ediyor. İşaret parmaklarınızı yöneltin ve Fox’u göstermeye devam edin.

Çok değil, henüz birkaç gün evvelinden Yahoo Movies ile yapılan bir röportaj sonrası, MCU hayranlarını ikiye bölecek bir beyanda bulundu Kevin Feige. Özetle Fantastic Four için MCU’nun yakın geleceğinde bir yer olmadığını belirtmiş kendisi. Sözlerinin sonuna “asla, asla demeyin” gibisinden bir laf sıkıştıran Feige, bunun sadece şimdilik olduğunu söylemiş. Ama yine de on yedi yıldır Marvel bünyesinde çalıştığını ve buna dair bir planlama yapmadıklarını da eklemiş.

fantastic-four-2015-trailers1

“Uzaylıların tam da şu anda gök yüzünden gelme gibi bir ihtimali var. Ve biz de onları kullanarak filmde görsel efektlerden tasarruf edebiliriz.”

D23 Expo’da kendisine yöneltilen ısrarlı Fantastik Four soruları üzerine “uzaylıların gök yüzünden gelmesi” ihtimaliyle cevap veren Feige imkansıza parmak basıyor. (MCU’da olsak, her geçen gün ipini koparan uzaylı gökten indiği için, muhtemelen bu imkansız olmazdı) Tüm bu karmaşanın çıkma sebebi ise, D23’te Thanos heykelinin etrafında gizemini bir süre korumuş olan dört figürden geliyormuş. Tabii daha sonra bu dört bilinmezin de Black Order olduğu anlaşılınca, Feige’nin sözleriyle de tüm hayranlar düzgün bir Fantastik Dörtlü izleme şanslarına veda etmiş gibi boyun bükmüş. Çünkü öyle, hala elimizde düzgün bir film yok bu ekibe dair. 2015’teki rezaletten kimse söz açmak bile istemezken, 2005-2007 yapımlarına ise meh gözüyle bakılıyor. Daha iyisi gelene kadar, yani hiçbir zaman, elimizdeki en iyileri bunlar. Üzücü gerçekler karşısında siz ne diyorsunuz geekler? Paşalar gibi bir Doom görebilmek dünya gözüyle nasip olmayacak mı?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.