Benim oyun basınında çalışmaya başlamam, aşağı yukarı Assassin’s Creed serisinin doğumuna denk geliyor. İlk AC’den birkaç ay önce başlamıştım oyun yazmaya. O günden beri de hem sevdiğim bir seri olduğundan, hem de dünyanın en popüler markalarından biri hâline geldiğinden sık sık Assassin’s Creed yazarken buluyorum kendimi. Bu geçen 6-7 sene içerisinde çok şey değişti. Assassin’s Creed serisi defalarca lokasyon değiştirdi, eleştirel anlamda battı çıktı, satışları dalgalandı… Ama tek bir şey değişmedi. Neredeyse hiçbir Assassin’s Creed oyunuyla ilgili bilgi sızıntısından kurtulamıyor adamlar!

Yine benzer bir sızıntıyla karşı karşıyayız sevgili geekyaparlar. Son dört AC oyununda olduğu gibi burada da oyun ve oyunun geçeceği lokasyon vaktinden önce sızdırıldı ve en sonunda Ubisoft meseleyi resmen kabul etmek zorunda kaldı. Ubisoft Quebec’in yapım sürecinde dümene oturduğu oyunun adı Victory olacak ve oyun 19. yy Londra’sında geçecek. Geçtiğimiz senelerde Black Flag’i ve Unity ile Rogue’u da sızdıran Kotaku’nun paylaştığı bir takım resimlerden anlayabildiğimiz kadarıyla, oyun döneminin görsel lisanını hevesle kucaklayacak.

dfbqlgdjj7t3cz7x7noc

Oyunun henüz belirlenmiş bir çıkış tarihi yok, platform bazında da bir malumat edinebilmiş değiliz. Fakat artık böyle şeyleri tahmin etmesi pek de güç değil. Oyun muhtemelen PS4, Xbox One ve PC için yayınlanacak. Rogue gibi eski nesil bir Assassin’s Creed oyunu gelir mi yanında bilmiyoruz -kesinlikle mümkün- ama Victory’nin kapasite olarak PS3/360 nesline uygun olmadığı aşikar. Tarih de kuvvetle muhtemel 2015 Ekim-Kasım ayları olacaktır.

Oynanış açısından fazla bir yorum yapabilme imkanımız yok. Batman: Arkham serisini andıran bir “grappling hook” eklentisi var, bir karede de Assassin’imiz hareket eden bir arabanın üzerinde dövüşüyor. Kotaku nedense bunlara pek bir yükselmiş ama biz kıymetini göremedik. Oyunun şöyle elle tutulur bir videosunu görmek, hatta tercihen bizzat deneyimlemek lazım. Zira artık Assassin’s Creed serisi büyük değişikliklerin oyunu değil, olma şansı yok. Ufak nüansları da ekran görüntüleriyle çözemezsiniz. O yüzden gelin şimdilik bekleme moduna girelim, o sırada da siz ikinci sayfadaki görsellerin tadını çıkartın.

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.