Assassin’s Creed’in bir filmi çıktı geçen hafta. Biz izledik. Dev tiksindik. Assassin’s Creed hayranı olanımızdan, iki oyununu oynamamış olana, eline Hidden Blade almayandan naif gibi filmden umutlu olanımıza kadar hiç kimse beğenmedi. Zaten genel olarak hiç kimse beğenmedi. 2016’da ilk kez eleştirmenler ve izleyenler birleştiler, filme iyi not verenler bile cümlelerine “Ya aslında…” diye girdiler. Film o kadar kötüydü ki, kendimizi teselli için eski fragmanlara düşerken bulduk. Sizinle de paylaşmak istedik. Buyurun, sizin de bir damağınız temizlensin.

 

Assassin’s Creed: Brotherhood E3 Trailer

Fragmanın temposu benim diyen sanat filminden ağır. Tüm fragmanlar için kilit olan ilk bir dakika boyunca ağır ağır girizgah yapıyor Brotherhood E3 fragmanı. Boşa değil. Sona doğru iyice haşmetlenen müzikle birlikte, Brotherhood üyeleri çıkıyor, oklar uçuyor, kırmızı ve beyaz ahenkle oynuyor, Ezio giderini koyuyor, siz coşuyor, coşuyor, coşuyorsunuz…

Assassin’s Creed: Revelations E3 Trailer

İlk çıktığı andan itibaren belliydi de, üzerinden zaman geçince, iyice emin olduk: Bu fragman video oyun tarihinin gelmiş geçmiş en iyi fragmanlarından biri. Woodkid’in Iron’ı, hem Ezio’muzu sakalı ağarmış görmenin hüznünü, yeni maceraların heyecanıyla mükemmel birleştiriyor. Ezio ahenkle düşman katlediyor. Bir yandan Altair’in ortaya çıkışıyla da yürek dağlanıyor. Her yönden, her istikametten müthiş bir fragman.

 

Assassin’s Creed Unity E3 Trailer

Böyle bir şarkı seçim kabiliyeti olamaz. Gerçekten. Ubisoft cebi cepkeninde ne varsa ortaya döküp, bu yeteneği dünyayla paylaşmalı. Bir “fragman şarkıları” müdürleri falan varsa, o şahıs kamu yararına tüm oyun şirketlerine ücretsiz seminerler vermeli. Yok bir formül, bir bilgisayar programı varsa derhal açık kaynak yapılmalı. Nasıl cuk şarkı seçimleridir bunlar, bunlar nasıl fragmanlar?

1 2
Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.