Şimdi elbette, olayı yakinen takip etmeyenlerin kafasında tek bir soru var: Bu Attack on Titan filmi daha yeni gelmemiş miydi? Evet. Shinji Higuchi’nin yönettiği film çok değil, 1 ay önce vizyona girmişti bildiğiniz gibi. Başrollerinde Haruma Miura, Kiko Mizuhara ve Kanata Hongo’nun oynadığı Attack on Titan filmi, girdiği gibi de hunharca hayranlar tarafından geri itilmişti. Bazı eleştirmenler filmin görsel lisanını, efektlerini ve şaşasını överken, çok daha fazlası anlayabildiğim kadarıyla makul bir şekilde “Kardeş Attack on Titan demişsin de alakası yok bunun” tepkisi koymuştu ortaya.

Attack on Titan

Fakat işte Attack on Titan tek film olarak çekilmedi. Matrix, Pirates of the Caribbean ve Lord of the Rings / Hobbit filmleri gibi Higuchi’nin filmi yekpare çekilip, birden fazla parça olarak vizyona sürüldü. Yalnız Hollywood böyle yaptığı zaman, genelde filmlerin arasına hiçbir şey değilse en az altı ay, genelde de bir sene koyuyor. Attack on Titan öyle yapmamış. 1 Ağustos’ta ilk kısmı vizyona giren filmin ikinci bölümü End of the World için planlanan vizyon tarihi Ekim başında karşımıza çıkacak.

Peki ne olacak bu bölümde? Çok açık konuşuyorum, “Şu şu değişmiş, şunlar şunlar gitmiş” diyecek kadar bir Attack on Titan bilgim yok. Fakat Attack on Titan bilgisi olan herkesten alabildiğim yorumlara bakarsak, Higuchi ve saz arkadaşları yine baya şey değiştirmişler. Film ekseriyetle Eren’in gizemli güçlerinin açığa çıkmasıyla ilgileniyor, bunu yaparken de zilyar tane karakteri siliyor, değiştiriyor, farklı görevler atıyor…

Ama Allah’ı var, fragman da iyi gözüküyor gerçekten. Hollywood prodüksiyonlarına kıyasla komik kalacak 23 milyon dolar gibi bir bütçeyle çekildiğini hiç belli etmiyor film. Elbette fragmana göze daha hoş gelen sahneleri koymuş olmaları da mümkün. Sadece benim içimden bir ses, filmi kaynak materyalden ayırabilirsek, keyifli bir seyir olabilir diyor. Bunu da ikinci kısım gelince göreceğiz elbette. Biz şimdilik fragmanı şöyle iliştirip, sahneyi size bırakalım. Ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.