Hatırlayacaksınız, geçtiğimiz haftalarda size Man of Steel’da General Zod’u oynayan ve cesedini Batman v. Superman: Dawn of Justice fragmanında da gördüğümüz Michael Shannon’un dünyalar garibi bir sözünü sunmuştuk. Shannon, kendisi Batman v. Superman setindeyken elinde yüzgeçlerle banyoda kısılı kaldığını ve Zack Snyder’ın bu sırada kendisine “geç kaldığı için kızdığını” dile getirmişti. Biz de bu komik anektoda gülmüş, sonra da o makul ve vakur soruyu sormuştuk: “Ne yüzgeci abim manyak mısın sen?”.

Batman v Superman

Bu sorumuz elbette sadece bize münhasır bir şey değildi. Geçtiğimiz günlerde The Daily Beast’e verdiği bir röportajda da lafı geçti. Shannon, Dawn of Justice için seslendirme çalışması yaptığını dile getirirken, sete hiç uğramadığını söyleyip, “setine uğramadığım bir filmin fragmanında gözükmek çok acayipti” dedi. Yetmedi, Zod’un Dawn of Justice’de ilk filmde Jor-El’in gözüktüğüne benzer bir şekilde karşımıza çıkacağını söyleyip, “hayaletlik gibi” dedi. Ee.. Peki? Yani fragmanda Shannon’ı CGI ile mi yarattılar? Neden? Adam gelip bir sedye üzerine yatamadı mı iki gün? Zod’un bilinci ne ara bir yere yüklendi peki? Ve neden?

Daha da önemlisi, yüzgeç hikayesi neydi be adam? İşte Daily Beast onu da sordu. Sannon da “New York’ta da birileri bunu soruyordu, ben de inanılmaz saçma yalan bir cevap verdim karakterim Zod’un yüzgeçleri olduğuna dair. Bir anda internette patladı ve insanlar o zamandan beri bana bunu soruyorlar. Yani palavra olduğu çok belli değil mi? Ama insanlar ciddiye aldı işte…”

General Zod 2

Allah Allah… Ya bir şey diyeceğim sevgili Shannon, sen n’apıyorsun Allah aşkına? Nedir derdin yani? Burası çizgi roman dünyası, yüzgeçin çok mu uçuk olduğunu düşündün? Hadi onu geçtim, sete bile gitmemişsin zaten, niye uydurdun? Ya da uydurmadın da şu an stüdyo kararıyla geri mi basıyorsun? Zaten Zod’a nasıl seslendirme gerekiyor olabilir, ve gerekiyorsa Shannon neden CGI ile yapıldı sedye sahnesinde? Ya Allah Allah hakikaten cıvıdı bu mesele, film gelse de Zod ne halt yemiş bir görsek; vallahi sıtkım sıyrıldı be!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.