Seneye Black Panther ile başlayan, Amerikalıların kendi kültürel devinimleri içinde devrim ilan ettiği bir filmi tacının üzerine cevher gibi ekleyen; ardından Infinity War ile aklımızı başımızdan, başımızı da sonumuzdan çıkartan Marvel’ın 2018’e attığı tokat bitti sanıyordunuz belki de. Captain Marvel fragmanı yeter sanıyordunuz.

Yanılıyorsunuz. AVENGERS 4‘ün ilk fragmanı burada. Ve artık bir adı var.

AVENGERS: ENDGAME.

Fragmanla ilgili söylenecek birkaç şey var. Öncelikle, olayın Tony Stark kısmının “uzayda tek başına hayatta kalma” olarak geçeceğini sorsalar herhalde söylerdik; ama kimse sormadığı için çok ciddi olarak aklımıza getirmemiştik. Evet, Tony orada; evet, Tony tek başına. Tony planı biliyor, çünkü Doctor Strange‘in on dört milyon olasılık arasından kazanmalarına yol açacak o tek Endgame‘i dinledi. Ama bu fragmanda Tony’nin kaydettiği not gösteriyor ki… Tony’nin dünyaya geri dönme ya da mesaj yollama olasılığı yok. Ne olacak öyleyse? Tony nasıl sirayet edecek olup bitene?

Bu sorun, film esnasında gözlerimizi dört açtıracak milyonlarca şeyden biri. Diğer ikisi ise fragmanda karşımıza çıkıyor. Biri, Russo biraderlerin vakti zamanında “Biz onunla uzun vadeli bir şeyler düşünüyoruz” dediği ve Infinity War‘da gözükmeyen Hawkeye. Şu dakikaya kadar sızıntıları takip eden herkese malum olduğu gibi Ronin olarak karşımıza çıkacak olan Clint’i ninjaya dönüşmeye ikna eden şeyin ne olduğunu hayal etmek zor değil. Bir aile adamı var burada. Ailesi yanarsa, o da etrafını yakar.

Diğer adam ise daha kritik. Fragmanın başında Banner’ın üzgün üzgün baktığı fotoğraflar arasında gördüğümüz, en sonda ise kapıyı “Ben konu için çok kritik bir önemdeyim” diyerek çalan o diğer adam. Scott Lang. Nam-ı diğer Ant-Man. En son zamanın farklı işlediğini bildiğimiz Quantum Realm‘de sıkışık kalmış olan Ant-Man. Belli ki Ant-Man’in Quantum Realm’den çıkıp gelmesiyle The Snap™ arasında “%50’miz gitmiş” cümlesini özgüvenle kuracak kadar vakit geçmiş. Tony 3-4 gün önce suyum yemeğim bitti diyor. Ancak Scott Quantum Realm’den kilo bile vermeden çıkmış. O hâlde akıllara ne geliyor?

Çok fazla şey. Sızan ve ana ekibi Avengers 2012 kostümleriyle gösteren set fotoğrafları. Karen Gillan’ın yakın zamanda katıldığı bir talk show’da Avengers 4’ten söz ederken ağzından “zamanda yolculuk” tabirini kaçırması. Bugüne kadar duyduklarımız, ettiklerimiz. Bir de Doctor Strange’in göğsünde tuttuğu o yeşil taşın manası.

İşte böyle geekler. Bundan sonrası katı hype. Zamanda yolculuk teorilerinizi, gazlı safra bezlerinizi ve süper kahraman seven yerlerinizi alıp gelin.

Artık Endgame’deyiz.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.