İnsan kendisini uzun vadeli yükümlülüklerin altına koydu mu biraz darlanıyor. Tecrübeyle sabit. Captain America‘yı oynayan Chris Evans, rolü kabul etmeden önce birkaç kez reddetmesinin sebebini açıklarken bundan bahsetmişti. Filmleri teker teker yaptığında, canını sıkan bir şey olduğu zaman geriye çekilebiliyor olma şansının doğduğundan söz etmişti Evans. Ancak dokuz filmlik bir sözleşmeye imza attıysanız, kendi deyimiyle, hoşlanmadığınız bir şey oldu mu “şansınıza küsmek” zorunda kalıyorsunuz.

Tabii alternatif bir opsiyon daha var: Hoşlanmadığınız şeyi düzeltmek.

thor-ragnarok

Thor’u üç yüz elli filmde Shakespeare-vari bir teatrallik ve ciddiyetle oynayan Chris Hemsworth, Ragnarok öncesi bunu değiştirmek istemiş; arzusunu Kevin Feige’ye iletmiş ve ortaya Ragnarok’ta gördüğümüz saçı kısa, geyiği uzun Thor çıkmıştı. Hemsworth geçtiğimiz gün IGN’e verdiği röportajda bu baştan yaratma hâlinin iştahını tazelediğini anlattı. İşin kötüsü, bu taze iştahını hayata geçireceği bir alanı olmayabilir, zira Avustralyalı aktörün Marvel ile olan sözleşmesi Avengers 4 ile birlikte bitti.

Şöyle dedi Hemsworth:

“Avengers 4’ü iki gün önce bitirdim ve sözleşmem -halihazırdaki sözleşmem sona erdi. […] İki, üç film önce ‘Tamam, hadi, iki tane daha kaldı’ modundaydım. Keyif alıyordum, ama biraz… kısıtlanmış hissediyordum. Taika ile olan son deneyim ve bu son iki Avengers filmi sonrasında, karakteri birkaç kez baştan yarattık gibi hissediyorum. Bu iki Avengers’da da gelişim gösteriyor karakter ve böylesi bir fırsatı her seride bulamazsınız. O yüzden yenilenmiş bir heyecan ve coşku hissediyorum, daha öncekilerden de fazla sanırım.”

Tamam, peki ama… Sonrası olacak mı? Dürüst olmak gerekirse Hemsworth’ün heyecanı bizi çok ilgilendirmiyor, çünkü belli ki birkaç filmi sıkılarak oynamış ve biz anlamamışız. O yüzden kendisi için sevindik, ama esas merak ettiğimiz şey sonrasının olup olmayacağı. Aktörün beyanındaki en kilit kısım, sözleşme dedikten sonra “halihazırdaki” diye ekleme girmiş olması. Bu sanki yeni bir sözleşme ihtimalini kovalayan insanın oraya sokacağı bir kelime gibi durmuyor mu sizce de? Biraz öyle. Bu heyecan beyanı da “Feige Başkanım ben hazırım” mesajı gibi sanki.

O hâlde Thor’u “Infinity War’da ölecekler” listesinden alabiliriz sanki, ne dersiniz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.