Infinity War fragmanını yapısökmeye geldik.

Buyurun.

 

1. “Başlangıcı olan her şeyin bir de sonu vardır Neo…”

Infinity War Trailer 01

Marvel‘ın fragmanı direkt olarak paramparça bir Tony Stark ile açması tesadüf değil. Kevin Feige Vanity Fair röportajında çok net bir biçimde, bu filmin MCU için bir final niteliğinde olacağını dile getirdi. Röportajın kendisi defalarca ölme ihtimali yüksek kahramanlardan söz etmekteydi zaten. Downey, Hemsworth ve Evans başta olmak üzere 1. nesil kahramanların kontratlarının bittiğini biliyoruz. En son da Wasp‘ı canlandırmaya hazırlanan Evangeline Lilly çıktı dedi, “Infinity War sonası Lost Sezon 4’e benziyor” diye, iyice ikna olduk. Sevdiğimiz kahramanların yarısı filmi çıkarmayacak. 

Vedalaşmaya hazır olun.

 

2. Damdan Düşen Hulk

Infinity War Trailer 02

Buradaki hikaye az çok belli gibi. Uzaydan direkt olarak Sanctum Sanctorum’a düşen Hulk’a ilk etapta Strange ve kahyası Wong garip garip bakarlar, sonradan Banner “Abi benim bir tanıdık vardı bu şehirde, Tony adı, Stark, bir çağırsanıza” der; tam o esnada da isyan patlak verince bu dörtlümüz beraber kaynatmaya başlar. Kuvvetle muhtemel böyle küçük gruplar hâlinde bölüştürecke Russo biraderler hikayeyi. İyi bir metod.

 

3. İnsansı Vision

Infinity War Trailer 03

Vision ve Scarlet Witch, Civil War‘daki flörtleşmelerini en sonunda nihayete erdirmiş gibi gözüküyorlar. Nasıl bir araya geldikleri bir merak konusu –araları çok iyi değildi en son-, ancak daha da acayibi Vision‘ın insansı bir görünüm kazanmış olması ve Scarlet Witch’in filmin geri kalanının aksine kızıl değil, kumral saçlı olması. Bunlar insanın aklına türlü türlü şeyler sokuyor. Neticede Scarlet Witch gerçeklik bükebilen bir karakter. Bu onun bir hayali olabilir mi?

 

4. Sarışın Widow!

Infinity War Trailer 04

Her aklı başında, gizlenmesi gereken casus gibi Black Widow da bir imaj değişikliğine gitmiş. Üzerine katacak yorumumuz yok, sadece kaşlarına dikkat çekmek adına ayrı başlık açtık.

 

5. Spider-Sense!

Infinity War Trailer 05

En sonunda, Spider-Sense! Daha önceki filmlerde varlığına çok rastlayamadığımız Spider-Sense‘i burada ilk defa görüyoruz. Enteresan olan, Peter da ilk defa görüyormuş gibi gözüküyor. Eğer evren içinde de Spidey’nin özel hisleri ilk defa Thanos’un gökyüzü portallarına tepki verdiyse, bu kozmik bir bağlantıyı gösteriyor olabilir mi? Düşünmesi enteresan, bekleyelim görelim!

 

6. N’apıyorsun Loki

Infinity War Trailer 06

Evet, böylelikle Tesseract ve içerisindeki Space Stone nasıl Thanos’un eline geçiyor görmüş olduk. Bravo Loki paşa.

 

7. Keltoş Thanos

Infinity War Trailer 07

Thanos’un neden burada kasksız gezdiğini bilmiyoruz, ancak fragmanın tümünde böyle gözüküyor. Benim bu konuda ince bir teorim var. Malum, Justice League’den iki hafta sonra çıktı bu fragman. Justice League’de de Darkseid‘ın gözükme ihtimali ciddi bir biçimde konuşuluyordu. E Thanos dediğimiz, kaskı takınca Darkseid’ın çakması olduğu anlaşılan bir karakter. Marvel “Yav bunlar Justice League’e Darkseid koyarsa, hemen arkasından Thanos’la kafaları karıştırmasın” diye düşünüp, fragmana kel sahneleri koymuş olabilir mi?

1 2
Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.