Hiç lafı uzatmıyorum. Önce bir izleyin.

Avengers: Infinity War’ın resmi fragmanı en sonunda huzurlarımızda. Maşallah evladiyelik süper kahraman kadrosunun her birine de küçük küçük bir yer vermişler kısacık videoda. Gözümüze çarpanlar ve detaylarla ilgili ayrıca bir yazı bilahare sözümüz olsun; ancak biz kısa bir özetini geçelim videoyu hemen izleyemeyenler; mobilde olanlar, iş güç koşanlar için. Fragman öncelikle MCU’nun geçmişine atıfta bulunarak başlıyor. Avengers 1‘den Nick Fury’nin konuşmasını, bu sefer Avengers’ın kilit üyeleri teker teker söylüyor.

Fragman sağ baştan Tony Stark, Bruce Banner, Stephen Strange, Vision & Scarlet Witch, Thor ve Black Widow‘u saydıktan sonra logoya giriyor. Logo sonrasında Tony, Stephen, Bruce ve Wong’u beraber ürkerken; çiçeği burnunda Yenilmez’imiz Peter Parker‘ı da MCU dahilinde ilk defa Spider-Sense‘ini sergilerken görüyoruz. Anlaşılıyor ki New York bir defa daha uzaylılar tarafından işgal ediliyor. Araya bir Loki giriyor, elinde Tesseract. Sonrasında da portaldan esas oğlan çıkıyor. Thanos. Yalnız ilk defa kabak kelini görüyoruz kendisinin, hafif fiyakası bozulur gibi oluyor, ama şükür ki kısa sürede topluyor. Çünkü elinde mis gibi bir Infinity Gauntler var. İki taşı da konulmuş.

Akabinde aksiyon yükseliyor. Thor Thanos’un dev çemberlerinden birini tutma derdinde. Black Panther bir konuşma veriyor. Captain America gölgelerin içinden çıkıyor ve şunca yıl sonra tekrardan Hulkbuster zırhını görüyoruz beyaz perdede. Yeni sarışın Black Widow ekranda göremediğimiz birini zıpkınlıyor, Strange parmaklarını oynatıyor, gökten uzaylı koniler düşüyor, Thanos Spidey’yi tek eliyle yere çalıp “İnsanın hakikaten hoşuna gidiyor” minvali bir replik bırakıyor dünyaya ve en sonunda Wakanda semalarında muhteşem bir bayır savaşı sahnesi giriyor. Baya Pelennor havası almalık yani, öyle!

Arada Vision’ın acı içerisinde kafasındaki Infinity Stone ile vedalaşmasını saymazsak, fragmanın bundan sonraki en kayda değer sahnesi en sonunda. Daha önceki D23 fragmanında uzayda süzülürken Guardians tarafından bulunduğunu okuduğumuz Thor, bu sefer Milano’nun içinde, haylaz ekibin sık karşılaştığı soruyla karşılaşıyor. Cevabı da siz içinizden veriyor, gazla fragmanı eşe dosta anlatmaya koyuluyorsunuz. Hazır eliniz değmişken, bize de anlatın, Muhit’e yorumları alalım!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.