Yarın süper kahraman tarihinin en büyük filminin fragmanı yayınlanacak.

Bu cümle dışarıdan sübjektif gözükebilir ve elbette katılmayan da çıkacaktır; fakat ortada bariz bir takım gerçekler var. Avengers: Infinity War kadrosundaki 20’yi aşkın oyuncunun kendi aralarında toplam 14 Oscar adaylığı mevcut. Joe ve Anthony Russo kardeşlerin yöneteceği film gelmiş geçmiş en yüksek gişe hasılatı elde eden film serisi için bir final niteliği göecek. Ne bünyesinde bu kadar karakter barındıran, ne de hayranları bu derece tahrik eden bir süper kahraman filmi takılmadı şu ana dek dünya radarına.

Ve bu filmin merakla beklenen fragmanı en sonunda yarın yayınlanacak. Siz bu satırları okuduğunuzda çoktan yayınlanmış bile olabilir. Biz bu satırları yazarken ise mecburi bir sabır sınavı veriyoruz. Bunu verirken de birkaç şeyin yardımcı olduğunu fark ettik. Sizle de paylaşmak istedik. Buyurun, Avengers: Infinity War fragmanını beklerken yapabileceğiniz 4 şey.

 

1. Infinity Üçlemesini Okumak!

Infinity Gauntlet

Jim Starlin’in yazdığı, George Perez ve Ron Lim gibi isimlerin de kalemleriyle can verdikleri üç 6’şar sayılı mini çizgi roman dizisi var: 1991’de yayınlanan Infinity Gauntlet, 1992’de yayınlanan Infinity War ve 1993’te yayınlanan Infinity Crusade. Bu üç çizgi roman da Marvel’ın açık büfe tarzı aboneliği Marvel Unlimited‘da kolayca okunabiliyor. En temizinden on sekiz sayı desek, bugünü hayli hayli kurtarır. Her event’in yan serileri ve yan hikayelerini de okumaya kalkışsanız, filmin çıkış tarihi olan 4 Mayıs’a kadar yolu var bunun. Yalnız kafalar karışmasın, filmin isim babası Infinity War ama, muhtemelen hikayesel olarak esas benzeştiği iş Infinity Gauntlet olacak.

2. Marvel’ın Vanity Fair Röportajına Göz Atmak!

Vanity Fair Marvel

İki gün önce Hollywood’un en saygın matbu mecralarından biri olan Vanity Fair, Marvel evreninin 10. yıldönümü ve Infinity War’ın yaklaşan gazı sebebiyle özel bir dosya hazırladı. Fırsatı olan herkesin şuradan okumasını tavsiye ederiz. Genel olarak dosyanın merkezinde Kevin Feige‘nin evrene olan katkısı var, ancak okumaya hazırlanan herkesi de uyarmak istiyoruz: Tüm ekibi getirip hep birlikte fotoğraf çektirmişler, bu çok hoş, ama pek çoğu filtreler ve efektler olmayınca inanılmaz kötü kötü durmuşlar. Makaleyi resimleri geçe geçe okuyun yani.

 

3. Tüm MCU Filmlerini Uç Uca İzlemek!

MCU

An itibariyle ev ortamında izleyemeyeceğiniz Thor: Ragnarok haricinde tüm Marvel filmlerini uçtan uca ekleyerek izlemeye karar verirseniz Iron Man ile başlayan seyahatinizin Spider-Man: Homecoming ile sonlanması 1 gün, 10 saat alacak. Şimdi başlasanız, yarın gece yarısına kadar yolunuz var yani. Ve bu yolun bir noktasında Infinity War fragmanı çıkar, siz izlersiniz, sonra da maratona geri dönersiniz. Beklenti de daha kontrol edilebilir olur böylelikle. Ha ama uyaralım, Ragnarok’u yeni izleyip geldiyseniz eski Thor filmleri tat kaçıracak biraz…

 

4. Marvel’ın Hype Videosuna Bakmak!

Marvel çiçekler gibi bir hype videosu hazırlayıp koydu kanala. Başında “trailer tease” yazıyor ama, yanılgıya düşüp “teaser trailer” sanmayın kendisini. İlgisi yok. Bu tamamen bir yarına gaz verme videosu ve bunu da üst seviye bir başarıyla gerçekleştiriyor. Özellikle sona koyduk, çünkü videoyu izledikten sonra şüphesiz siz de gaza geleceksiniz ve o zaman yukarıda yazdığımız üç maddeye iyice ihtiyaç olacak. Kendinize mukayyet olun, az kaldı, hype yarın gerçeğe dönecek!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.