Yılın Game of Thrones’a en uzak dönemlerindeyiz. Ne geçmiş sezondan konuşacak bir şey bıraktık ne de gelecek sezonla dişe dokunur bir şey yok elimizde. Ama sızan set görüntüleri, diye çıkıştığınızı duyar gibiyim; Jon ve Dany buluşması size sürpriz oldu mu Allah aşkına? Bu boşluktandır ki bir süredir Westeros’tan bir ses, Essos’tan bir esinti arıyordum her yönde. Bran’in yeminli koruyucusu, hareket eden kalenin leydisi Meera Reed rolünde Game of Thrones’taki dördüncü sezonuna başlayacak Ellie Kendrick ve onun rolüne sıkı sıkıya bağlı olduğunu gösteren samimi cümleleri sağ olsun arayışıma bir süre daha ara verebilirim.

game_of_thrones_s06e06_still_2_0

Bran bütün bu politik ve mistik kaosun içinde kalmış küçük bir çocuk ama neyse ki ona göz kulak olacak bu yabancı kıza, Meera’ya sahip. Bran’in hikaye akışını seviyorum çünkü o unutulmuş olan çocuk ama içinde salıverilmeyi bekleyen büyük bir güç tutuyor. Buna bana Stranger Things dizisini anımsatıyor. Küçük ve zayıf gözüküyorsa da uçsuz bucaksız bir güce ve bilince sahip. Bu sonraki sezonda büyük bir öneme sahip olacak çünkü Bran tüm geleceği ve geçmişi gözler önüne serebilecek bir duruma gelecek.

Karşısında oynadığı karaktere ne kadar hakim olduğuna bakın. Aynı Meera gibi Kendrick de Bran’in yaşanacaklara büyük etkisinin olacağının bilincinde. Söylediği son cümleyle içimize heyecan serpmeyi de ihmal etmemiş, bu sözler Bran’in Jon’a öz anne-babasının kim olacağını göstereceği ya da inanmayan lordları Akgezenlere inandıracağı teorilerini destekliyor.

Meera-Reed-Ellie-Kendrick

Meera’nın ilk işi korumak, onun işi ortalığı ayağa kaldırıp herkese ne yapacağını gösteren kişi olmak değil. O bir bodyguard. O Bran’in sırtını kollayan, olması gerektiği yerde olduğundan emin olan kişi. Meera bunu büyük amacın yerine getirilmesindeki görevi olarak görüyor. Bu onun kanında var, Reedler sonuna kadar Starklara sadıktır. Bu yüzden Meera, Bran’i korumak için elinden gelen her şeyi yapmaya hazır.

Ellie Kendrick, başrol yoktur başarılı rol vardır, sözünü kanıtlar gibi konuşmuş. Birçok izleyicinin dikkate değer bile görmediği –ah bir herkes seriyi okusa– bir rolü bu kadar benimsemesi takdire şayan. Aktristin serinin okuyucusu olduğu da her halinden belli çünkü dizide Reedlerin şanı hakkıyla gösterilmedi ama Kendrick o şanı kendi ailesine aitmiş gibi taşıyor. Keşke herkes rolüne bu kadar sarılsa değil mi?

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.