Game of Thrones dizisi sona erdikten sona insanların gözleri bir anda diğer bütün fantastik eserlerin üstüne çekildi, fark ettiniz mi? Yüzüklerin Efendisi dizisi, Netflix’in Witcher kitaplarını uyarlaması, Zaman Çarkı, Yerdeniz, Kral Katili, Diskdünya serileri derken neredeyse ünlü bütün fantastik eserler kıyısından köşesinden bir şekilde diziye uyarlanmaya başladı. Bu dizilerin hepsine ayrı ayrı coşuyorum, hepsi benim bebeklerim ve aralarında asla bir seçim yapamam. Ama bugün Zaman Çarkı dizisinin çekimlerinden küçük bir fotoğraf beni bu haberi yazmaya, dolayısıyla Zaman Çarkı övmeye itti.

Moiraine Damondred’i canlandıran biricik Rosemund Pike tarafından çekilen fotoğrafta şu ana kadar seçilen ve serinin başından sonuna kadar bizimle beraber olacak en önemli karakterlerin hepsini bir arada ilk defa görüyoruz. Prag’da çekimlerine başlanan dizinin ilk set gününden çekilen fotoğrafta Rosemund Pike’ın canlandıracağı Moiraine Sedai’nin yanında muhafızı, koruyucusu, Malkier’in taçsız kralı al’Lan Mandragoran’ı canlandıracak Daniel Henney’i görüyoruz. Bu ikilinin yanında ise daha önce büyük bir coşkuyla konuştuğumuz İki Nehirliler var.

Ya size hiç lafı uzatmadan direkt olarak duygularımı söylemek istiyorum. Hepsi, ayrı ayrı mükemmel gözüküyor! Özellikle serinin yükünü çekecek üç kişinin, yani Rand, Mat ve Perrin’i oynayacak oyuncuları yan yana gördükçe kafamda replikleri canlanıyor deli gibi heyecanlanıyorum.

amazon-wheel-of-time-cast-1183100

Ya şu Perrin birazcık vücut yapıp o kıvır kıvır saçlarını uzatsın, Mat’imiz eline Ashandarei’yi eline alıp o efsane siyah şapkasını kafasına taksın o zaman görün siz benim heyecanımı. Oyunculukları ile ilgili şimdilik tek yapacağım teknik ekibe güvenmek olsa da onların özellikle Perrin’i canlandıran oyuncu hakkında “Daha ilk replikten onun bizim Kurt Kardeş’imiz olduğunu biliyorduk” demesi benim oyunculara olan güvenimi daha da artırıyor.

Öte yandan Amazon’un yapımcılığını üstlendiği iki dizinin de tanıtımlarını kaynak eserlerden çok iyi seçilmiş cümlelerle yapması benim inanılmaz hoşuma gidiyor. Fotoğrafı paylaşırken alttaki açıklamaya Robert Jordan’ın her kitaba başlarken kullandığı Zaman Çarkı’nda başlangıçlar ve sonlar yoktur, ama bu bir başlangıçtı” cümlesini kullanması ister istemez benim diziye olan heyecanımı iki katına çıkartıyor.

Dizinin oyuncu seçimleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Siz de benim kadar heyecanlı mısınız bu diziye? Valla ben dizi yaklaştıkça sizin başınızı ağrıtmaya devam edeceğim, şimdiden haberiniz olsun.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Comment

  1. Abdullah Dilkapı Reply

    Sabırsızlıkla bekliyorum ben de umuyorum ki kitaba bağlı kalınarak cok guzel bir yapim bizi bekliyor. Moiraine’e simdiden düstük 🙂

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.