Şimdi baştan ikazımızı yapalım, az sonra sizlerle paylaşacağımız Avengers: Infinity War fragmanında zırnık yeni görüntü yok. Yeni kare bile yok. Yeni bir parça müzik bile koymamışlar. Tek olan şey, aynı sahnelerin alınıp farklı bir dizilimle karşımıza sunulması. Ancak bu okey, zaten kimse yeni bir fragman olduğunu iddia etmiyor. Infinity War hype treninin Burhaniye durağındayız yani. Köprüyü geçtik, köprü güzel ve heyecanlıydı, şimdi öyle insen de olur inmesen de bir yer var.

https://youtu.be/ebzyFG4KPHk

Peki bu fragmanı niye koyduk buraya? Çünkü fragman Japon pazarı düşünülerek üretilmiş ve gerçekten ben İngilizce bir takım markaların Japon şivesiyle söylenmesine şahsi olarak çok coşuyorum. Allah’ı var bir “Sponjababu” ya da “Furumetaroarkemistu” gibi bir güzellik yok burada. Ama Japon seslendirme sanatçıları bu tip videolarda gerçekten çok muhteşem coşuyorlar. Her cümle dünyanın en hayret verici derecede muazzam şeyine bakıp verilmiş bir tepki gibi.

Bu sadece filmler, diziler, animeler değil; mikrofonu alan Japon erkeği hemen sert kopmaya başlıyor. Bakınız mesela bir yarış anlatacaklar, Allah’ım yarabbim, kaza oluyor ya? Tamam heyecan dolu bir an, hani sen de kopuyorsun izlerken? Ama Japon sunucu öyle bir anlatıyor ki, öyle güzel kendinden geçiyor ki pistin göbeğinden Cthulhu dirildi sanıyorsun:

Videoyu izlerken elli saniye dayanın. Sonra hayatınızda duyduğunuz en güzel nara sizi karşılayacak. Yani gerçekten, MORASIRAYKIRASII ne demek bilmiyorum, ama marketten alışveriş yaparken sevdiğim makarna markası bitince dizlerimin üstüne çöküp bu şekilde bağırmak istiyorum artık. Infinity War Japon fragmanını da keşke bu abiye seslendirtselermiş. Tam Thanos Infinity Stone’u eldivene taktığında bu abinin MORASIRAYKIRASIII diye koptuğunu düşünsenize?

Neyse velhasıl, bildiğimiz fragmanın Japon şekli öyleydi. Onun haricindeki detayları biliyorsunuz. Film 27 Nisan’da vizyona girecek. Yönetmenleri Russo Biraderler. Başrollerde bütün galaksi var. Türkçesi Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı olarak belirlenmiş. İyi olmasını umuyoruz. İyi olmasına ihtiyacımız var. Heyecan seviyemiz sağlıklı. Yeri gelmişken lafını da açalım bu arada, sizin hype ne alemde, iyi mi, büyüdü mü?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.