Baştan belirtelim, mevzubahis haberi ciddi bir oranda şüpheyle karşılamanız gerekiyor. Kaynak daha önceden DC Extended Universe’in mutfağından birkaç kez isabetli dedikodular getirmiş olan Mario-Francisco Robles ve onun sayfası Revenge of the Fans. Robles’e göre Warner Bros ve Affleck’in nikahı sona ermek üzere. Meşhur stüdyo, Batman rolü için bir boşluk oluşması durumunda Gyllenhaal’ın devreye girmesi için gerekli hazırlıkları tamamladı. Affleck’in kararına bakıyor.

Bu da ortaya ilginç bir durum çıkartıyor. Robles’in dediğine göre “iki adam da bir diğerinin kaderini etkileyebileceğini biliyor“. Warner, Affleck’e eskisi kadar coşmuyor. Affleck de komple evrene eskisi kadar coşmadığını defalarca dile getirdi zaten. Ancak Amerikalı oyuncunun Kara Şövalye için Warner Bros ile yaptığı devam eden bir sözleşme var. Anladığımız kadarıyla Warner bu sözleşmeyi karşılıklı feshedip önüne bakmak istiyor.

Batman Justice League

Yani ben bu tip cümleleri kendim kurmazdan önce spor sayfalarında görürdüm, özellikle de Türkiye kulüplerinin transfer hatalarını aktaran spor sayfalarında. 2000’ler sonu, 10’lar başı böyle hikayelerle doluydu bir ara. Hasbelkader bir menajer önerisiyle, vizyonsuz bir başkan kararıyla, arkadaş zoruyla falan transfer yapılır; elde patladıktan sonra da sözleşmeden ürkütmeden kaçmanın yolları aranırdı. Koskoca Warner Bros’un yaptıklarını Yıldırım Demirören vari bir şekilde anlatıyor olmak garibime gidiyor.

Bu o kadar ki, Gyllenhaal gelse de bir şey olmayacak. Şüphesiz kendisi çok yetenekli bir oyuncu. Role de enteresan bir dinamik katacaktır, gerçi söylemek gerek, illa Bruce Wayne olmayacaksa biz kendisini Terry McGinnis olarak izlemeyi daha bir tercih ederiz. Ancak işte, ne önemi var? Arkadaki stüdyo vizyonsuzlukta bu kadar ısrarlıyken, Daniel Day-Lewis çıkıp maskeyi taksa ne fark edecek? Yemin ediyorum ben Hollywood’da aktör olsam DC evrenine uzaktan yakından bulaşmam, öyle gözüküyor durum. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.