Geekyapar’ın amaçlarından biri de Türkiye’nin her yanından insanlara hatta yazdığımız dili anlayıp da dünyanın herhangi bir yerinde yaşayan her kişiye ulaşabilmek, onlara ortak zevklerimiz hakkındaki gelişmeleri getirmek ve kendimizce yorumlamak. Bunun için her gün kafamızı internet denen, her yöne açılan portala sokup yetebildiğimizce uzağa bakıp sizinle paylaşabileceğimiz bir şeyler arıyoruz. Ama bazen hiç de uzaklara bakmamıza gerek kalmıyor işte: Mesela burnumuzun dibinde bir GIST bulabiliyoruz, hemen yanımızdan bir Masum geçebiliyor tüm endamıyla, Yabani her ay gözümüzün önünde şölen veriyor. Bugün de bu örnekler kadar yakınımızda gerçekleşen bir gelişmeyi paylaşmak istedik: HÜCON, 1 ve 2 Nisan’da Ankara’nın tüm geeklerini ihya etmek için geliyor!

IMG_4882

Bu kaymak gibi afişe sahip etkinliğin başını Hacettepe Üniversitesi’ne bağlı Manga ve Anime Topluluğu, Bilim-Kurgu ve Fantezi Topluluğu ve E-Spor Topluluğu çekiyor. Benimsedikleri kültürü tanıtmak, paylaşmak cesaretini ve zahmetini gösteren bu güzide topluluklar yaptıkları işi kuru kuruya da yapmak istememişler; gerçekleştirecekleri kültür toplantısını birçok etkinlikle renklendirmişler: Örneğin Türkiye’nin ilk büyük VR turnuvası HÜCON’da gerçekleştirilecek. Burada GIST’in VR turnuvalarına bir sataşma, yaptıklarını devede kulak bırakacağız iddiası mı var bilemiyorum, gidin bir test edin. VR’ın yanında CS:GO, LoL gibi e-sporları; Magic gibi kart oyunları için de turnuvalar gerçekleşecek. Elbette bu tip toplantıların olmazsa olmazı cosplayerlar da etrafta olacak. Ya bir de Treasure Hunt ve LARP olacak deniyor ki bu ikisi HÜCON’a şahsen katılamayacağım için beni en çok kahreden şeyler. Deneyimlemek istiyorum şu meretleri.

Bu arada HÜCON’un kapısına dayandığınızda kimse size bilet falan da kesmeyecek ha: Giriş tamamen ücretsiz. Eğer 1 ve 2 Nisan 2017 tarihinde, 10:00-20:00 sularında Ankara’da olacaksanız HÜCON sizi Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kongre Merkezi’nde bekliyor olacak. Orada bulunma şansı olanlardan toplantı sonrası ortam raporlarını bekliyoruz. Öncesi gayet heyecan verici, bakalım sonrasında neler hissettirecek…

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.