O kadar heyecanlıyım ki lafa nereden gireceğimi bilemiyorum. Şimdi elimize bir kalem kağıt alıp, favori süper kahraman filmleri listelerimizi yazsak hepimizin bir numaraya yazdığı film farklı olur. Fakat adım kadar eminim ki Spider-Man: Into The Spiderverse, süper kahraman işlerine gönül vermiş herkesin, “En iyi süper kahraman filmleri” listesinin ilk beşinin, hayır hayır ilk üçünün arasında kesinlikle yer alır. Bu yüzden bugün vereceğim müthiş haberin… Ben daha fazla kendimi tutamıyorum sevgili geekler! Spider-Man: Into The Spiderverse’ün devam filmi Spider-Man: Across The Spider-Verse’den ilk bakış videosu geldi!

Yahu nasıl anlatsam bu kısa vidonun güzelliğini size. Bir önceki filmde ikonikleşen “Sunflower” şarkısı ile açılması, Gwen ile Miles Morales’in buluşması, daha ilk bakış videosundan itibaren birçok süper kahraman projesinden daha iyi aksiyon sahnesine sahip olması ve tabii ki Spider-Man: Into The Spiderverse filminde bizi büyüleyen animasyon tarzının sadece bu küçük teaserda bile arşa çıkartılması… İki dakikalık bir tanıtım videosuna bu kadar mükemmelliği nasıl sığdırdılar inanın aklım almıyor.

İlk bakış videomuz, üç yıl önce Spider-Man: Into the Spider-Verse filminin bittiği noktadan başlıyor ve Gwen Stacy’nin, Miles Morales ile yeniden iletişime geçmesine şahit oluyoruz. Gwen’in neden Miles’a ihtiyacı olduğunu ve neden onunla yeniden iletişim kurduğunu henüz bilmiyoruz fakat yine ilk filmimizin after-creditsinde yer alan Spider-Man 2099’un da Miles’ın peşinde olduğunu görüyoruz. Böylece sanırım her ne kadar bir espri olarak başlasa da Spider-Man 2099’un, diğer evrenlerdeki Spider-Man’lerin peşine düşeceği bir hikâye örgüsü göreceğimizi varsayabiliriz. Öte yandan ilk filmin ardından yapılan röportajlarda yapımcılar, serinin devam filminde Miles ile Gwen aşkına odaklanacaklarını da söylemişlerdi. Bunun da kıvılcımlarını yavaş yavaş görüyoruz zaten.

Şimdilik ilk filmimizde yer alan Spider-Man Noir, Spider-Ham, Peni Parker ve Peter B. Parker‘ı görmedik fakat ben en azından bir iki tanesinin bu filmde de yer alacağını tahmin ediyorum. Bunun yanı sıra ikinci filmde olacağı duyurulan Issa Rae’nin seslendireceği Jessica Drew gibi yeni ağ atıcılarımız mutlaka olacaktır diye düşünüyorum.

Her tarafı mutluluk veren videonun beni en çok sevindiren kısmı ise adında PART ONE geçmesi. Bu küçük ayrıntıyı görünce beynimde hemen “Demek ki PART TWO da var!” düşüncesi canlandı. Yanlış anlamayın bu kadar bariz bir ayrıntıyı kimsenin gözden kaçıracağını falan düşünmüyorum. Fakat işte bir anda bir değil, iki Spider-Verse filminin gelecek olması beni her şeyden çok mutlu ediyor. Bu yüzden ismine bile coşuyorum haliyle.

Spider-Man: Across The Spider-Verse 7 Ekim 2022 tarihinde bizimle olacak. Benim şimdilik aklıma takılan tek şey, Sony’nin neden Spider-Man: No Way Home filmine günler kala böyle büyük bir haber verdiği? Valla benim No Way Home’a olan bütün heyecanım bir anda kayboldu. Artık sadece Across The Spider-Verse’ü bekliyorum. Birkaç gün daha bekleyemedin mi ey Sony!

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.