Daha önce de söyledim, ama dürüst olmak gerekirse ne kadar altını çizersem çizeyim hakkını veremeyecekmişim gibi hissediyorum: Ben hayatımda Arkham Knight’ın PC çıkışı kadar büyük bir video oyun rezaleti görmedim. Vaktinde uzun uzun yazdık zaten. Koskoca Warner Bros., koskoca Rocksteady ve koskoca DC Comics markaları bir araya gelince, insan ne bekliyor tahayyül etmesi zor; ama o beklentilerin arasında çıkar çıkmaz oynanamıyor olduğu gerçeği belli olunca, piyasadan geri çekilen bir oyun olmadığı kesin.

Eğer Arkham Knight’ı konsolda aldıysanız, süper, oyunu çatır çatır oynadınız, hatta çoktan oynadığınızı unuttunuz; ikinci tura hazırlanıyorsunuz. PC’de ön sipariş verdiyseniz, kuvvetle muhtemel çıkan ara yamalara kadar kafanızdan %25 oranında saç eksildi, debelendiniz, ama birkaç yamadan sonra en azından Batmobile ekrana girince bilgisayarınızın ağlaması kesilince rahatlayıp, oyunu oynayabildiniz. Ama henüz Arkham Knight’ı PC’de alamadan oyunun kalkmasına tanık olduysanız, işte bu haber esas sizin için.

arkham-knight-02

Şimdiden –dünyalar saçması “twist’ini saymazsak– şüphesiz en iyi süper kahraman oyunları listesine girmiş olan Arkham Knight’ın büyük utanç dönemi en sonunda 28 Ekim günü son bulacak. Oyun Steam üzerinden bizim saatimizle (gerçi hangi saat o?) 20:00 civarında aktive olacak ve oyunu daha önceden edinmemiş olanlar satın alım yapabilecekler. O esnada çıkan içerik için endişeleniyorsanız da paniğe mahal yok. Warner Bros. onu da düşünmüş.

28 Ekim akşamı çıkış ile birlikte yayınlanacak bir yama, bugüne dek konsol sürümlerine eklenen özellikleri oyuna getirecek. Fotoğraf modu, koca kafa modu, Arkham Asylum skini ve AR mücadelelerinde karakter seçimi gibi özellikler yama ile gelecek. Eğer önceden season pass aldıysanız, şu dakikaya kadar çıkan ücretli DLC’ler de otomatikman oyununuza eklenecekler. Bunların haricinde, eğer kafanızdan “peki oyun iyi mi?” gibi bir soru geçiyorsa, onu da şurada yanıtlamıştık. Şimdilik söyleyeceğimiz tek şey, geçmiş olsun Batman, umarım bir daha böyle bir şey yaşamazsın!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.