Bakın, biz sinesinde geeklik barındıran adamlarız. Sitede ne görüyorsanız, kendi aramızda da öyleyiz. Birimiz bir şeyi çok seviyor, ötekimiz daha az beğeniyor, berimiz resmen katli vacip düşmanıymışçasına nefret ediyor. Kendi aramızda dır dır didişip duruyoruz keyifli keyifli. Fıtratımızda var bu bizim. Yapacak bir şey yok. Bazımız Guardians of the Galaxy’ye konuşan rakundan bozulmuş, bazımız da Grant Morrison seviyor.

arkham knight be the batman

Ama gelin siz bizi bir de Arkham serisinden bahsederken görün. Didişme, savunma ve tartışma pratikleri üzerine kurulmuş geek kültürünün birleştirici gücü resmen Arkham serisi. En kötü “Arkham Origins vasat mıydı vasatın üstü mü?” diye bir tartışma dönüyor. Bir Allah’ın kulunu görmedim ben daha “oynadım, çok kötüydü, lanet olsun bu oyuna” diyen. Rocksteady’nin ortaya çıkarttığı işe en kötü derin bir saygı beslemeyen geek’le tanışmadım daha.

O yüzden Arkham Knight dendi mi de bir ürperiyor, takvimlerimize aylar öncesinden işaretlediğimiz 23 Haziran tarihine doğru dönüp, düzünlü bir şekilde bakıyoruz. Artık çok az kaldı. PC, PS4 ve Xbox One için aynı anda aynı günde piyasaya çıkacak, Mac ve Linux versiyonları ise senenin sonuna doğru yayınlanacak Batman: Arkham Knight için deliriyoruz resmen. Warner Bros. da bunu biliyor. O yüzden inadına tahrik ediyor bizi. Önce bir Batmobile fragmanı yayınladılar babalı oğullu, ona delirdik. Sonra co-op modunu tanıttılar Nightwing’li, Batgirl’li, kafayı yedik. Şimdi de canlı fragmana el atmışlar.

Şimdiden söyleyelim, fragman bir başyapıt olmanın direğinden dönmüş kalitede, hani birkaç detayı daha sağlam oturtsalar, iki tık daha uzatsalar, müziğin sesini de biraz daha açsalar resmen göğsümüzü açıp ellerimizle Bat logosu çizecekmişiz yani. Ama yine de buna rağmen oyunla ilgili hiçbir şey söylemediğini de not etmek gerekiyor. Bu fragman bakıp “oyunu alsam mı lan?” diye karar vereceğiniz bir fragman değil. Bu sadece Batman hayranıysanız, izleyip gaza geleceğiniz bir fragman. O sebeple, izleyin, gaza gelin efendim!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

1 Comment

  1. Onur Ayanoğlu Reply

    Efsane bir seri kimse aksini iddaa edemez bunun ayrıca film, dizi, animasyon açık ara en iyi çizgi roman uyarlamasıdır kanımca şu Arkham serisini örnek alarak yarısı levelında bir Batman filmi çekilsin gişeyi yıkar salonlarda kucak kucağa oturur izler heralde insanlar. Dünyada ne kadar översen öv yinede abartı olmayacak kadar sağlam iş çok az ve bunlardan biriside kesinlikle Arkham serisidir. Yanlız Origins kötü oyun değildir ama ana Arkham serisi ile kıyaslayınca vasat kalıyor tabikide.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.