DC’nin çizgi romanlarını yakından takip ediyorsanız yaklaşık bir iki yılı aşkın bir süredir dijital cephede ciddi atılımlar yaptığını da biliyorsunuzdur. Bir süredir birkaç seriyi özel olarak dijitalde yayınlayan, birkaçını da raflardan önce dijitale alan ünlü dağıtımcı, geçtiğimiz günlerde dijitalde fazla yük olduğu için bu serilerden bir tanesini iptal etme kararı aldı. Ne yazık ki, o kaybettiğimiz seri Batman Beyond 2.0 oldu. Evet, bir süredir okurların şaşırtıcı hikayesi ve hareketli konularıyla aşık olduğu Batman Beyond 2.0 serisi artık hayatına devam etmeyecek.

Batman Beyond, Justice League Beyond ve Superman Beyond ile birlikte yayın hayatına 2012’de başlamış, bu üç Beyond başlığı da geçen senenin Haziran ayında iptal edilmişti. Fakat ondan sonra Ağustos 2013’te hem Batman Beyond hem de Justice League Beyond 2.0 versiyonlarıyla hayata geri dönmüş, yaratıcı ekipleri de değişmişti. DC şimdi bu başlıklardan son kalanı, Batman Beyond 2.0’ı bitirdiğini açıkladı. Newsarama’nın özel olarak duyurduğu habere göre 1 Kasım’da Batman Beyond 2.0’ın son sayısı karşımıza çıkacak. Önce dijitale gelecek olan sayı, ay sonuna doğru raflardaki yerini de alacak.

BMB2_33SF-Cover

Yazarlar Kyle Higgins ve Alec Siegel ile röportaj yapan Newsarama’nın haberine göre hem Higgins, hem de Siegel karardan çok da üzüntülü değillermiş gibi duruyor. Söylediklerine göre hikayeyi yaklaşık bir senelik olarak planlayan ikili, vurmak istedikleri her notaya vurduklarını ve pişmanlıklarının olmadığını belirtiyor. İkisi de Batman: The Animated Series ve Batman Beyond çizgi filmleriyle büyüyen yazarlar Batman Beyond ile bu kadar süre geçirmekten baya mutlularmış gibi gözüküyorlar. İkisi de böyle bir karar verilmesi durumunda dönmeye açık olduklarını belirttiler.

Böyle bir karar verilme ihtimali de var. Zira DC Comics serinin sonlandırlmasının arkasındaki sebebin kesinlikle sadece dijital programın yoğunluğu olduğunu belirtiyor. Hem bu seri daha önce bir kere iptalden kurtuldu, bize sorarsanız bir kere daha kurtulacaktır. Yeterli bir talep oluşursa, 2015’in başlarında Batman Beyond 3.0’ı bile görebiliriz. Siz ne diyorsunuz? İyi miydi Batman Beyond 2.0? Bittiğine üzüldünüz mü? Yorumları alalım!

(Görseller via: Newsarama)

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.