Batman: Caped Crusader ilk olarak 2021 yılında duyurulmuştu. O zamanlar HBO Max bünyesinde yayınlanması beklenen dizi sonrasında boşa düşmüş ve Prime Video tarafından alınmıştı. Dizinin yaratıcısı Bruce Timm ve karakter tasarımcısı James Tucker ilk görseller üzerine karakterlerden bahsetmiş.

Batman: Caped Crusader’ın 1940lı yıllarda geçecek dünyasından konuşmaya başlayan ikili şunları diyor: “James ve ben o dönemki filmlerin büyük hayranıyız dolayısıyla kıyafetler, arabalar mimarı ve teknoloji açısından buna yönelik tasarımlara eğildik. İlk aşamalarda telefon ve cep telefonu olmayacağına karar verdik, bu her şeyi değiştirdi.” Dizinin en ilgi çekici yanlarından biri de karakterlerin alıştığımız tasarımlarına oranla görülen farklılıklar.  Bunlardan en önde geleni de Harley Quinn. Bruce Timm karakterin normalde olan aklı yerinde bir doktorken sonrasında bildiğimiz haline gelmesi yerine bu sefer ilk başta daha neşeli ve deli dolu bir psikiyatrist iken Harley Quinn halinin ciddi olacağını söylemiş. Ayrıca kendisi bu defa Afro-Amerikan ve hastası da Bruce Wayne nam-ı diğer Batman’in ta kendisi! Batman: Caped Crusader ayrıca Catwoman ve Clayface gibi karakterleri de barındıracak.

Batman: Caped Crusader için tasarlanan Catwoman ise ilhamını daha modern görünümlerinden değil de ilk zamanlardaki kostümlerinden alıyor. Clayface ise yine ilk ortaya çıkışından almış ilhamını, sonraki daha canavarımsı hallerinden değil. Batman: Caped Crusader’da başrol olan kahramanımız ise karakteri biraz biliyorsanız şaşırmayacağınız biçimde eldiven taktığı, daha uzun botlar giydiği ve kulaklarının cidden daha geniş olduğu bir biçimde karşımıza çıkacak. Diziyi karşı heyecanım yoktu açıkçası ama nedense bu yazdıklarımı okuyunca karakter görünüşleri daha bir içime sindi ve orijinal bir şeyler de göreceğimiz için hafiften beklentiye girdim. Büyük bir geek günahı olarak atfedebileceğimiz şekilde hiçbir Batman: The Animated Series bölümü izlememiş biri olarak bu diziden ne beklemem gerektiğini pek bildiğimi söyleyemeyeceğim ama ortaya iyi bir şeyler çıkacak gibi duruyor.

Batman: Caped Crusader sizi cezbedebildi mi? Karakterlerin görünüşleri hakkında yorumunuz nedir? Bruce Timm yine bir klasiğe imza atmış mıdır sizce? Görüşlerinizi yeni bir biçime sokarak yazıya dökebilirsiniz.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.