Amazon’un Rings of Power dizisi ve en az onun kadar az beğenilen birkaçı mobil, biri Gollum gibi kimin neden ihtiyacı olduğunu hâlâ bilemediğimiz oyun uyarlamalarından sonra geçtiğimiz haftalarda bir de Shire’daki Hobbit olup ekin ekeceğimiz, mahallenin güzel kızlarını, erkeklerini gülümsetmeye çalışacağımız yeni bir oyun duyurulunca, Yüzüklerin Efendisi cephesinden alabileceğimiz en iyi yeni haberlerin artık bu evrenle ilgili bir uyarlama yapmaya ara verileceği olacağını düşünür hâle gelmiştik. Fakat özellikle yalnız ve güzel ülkemde yaşayan insanların son birkaç aylarını düşününce, gerçekten de en beklemediğimiz anda oluyormuş diyesim geliyor zira Warner Bros. yeni bir live-action Yüzüklerin Efendisi filmi geliştiriyor, Peter Jackson yapımcı olarak dönüyor, Andy Serkis de yönetmen koltuğuna geçiyor.

Yetmiyor gibi bu film, 2026’dan başlayacak ve Gollum’a odaklanacak bir yeni Yüzüklerin Efendisi film serisinin ilk filmi olacak deniyor. Warner Bros. Discovery CEO’su David Zaslav, orijinal üçlemenin yönetmeni Peter Jakson’ın yanında hem üçlemenin hem de Hobbit serisinin senaristleri Fran Walsh ve Philippa Boyens’ın da yapımcı olarak döneceklerini ve projeye her adımda dâhil olacaklarını açıklamış. Senaryosunun bu yıl yazılmaya başlanması beklenen filmin ismi ise şu an için Lord of the Rings: The Hunt for Gollum olarak veriliyor.

Aslında Warner Bros. geçtiğimiz yılın başlarında stüdyonun başı Mike De Luca ve Pam Abdy’nin Tolkien’in eserlerini temel adan birden fazla film yapmak için Embracer Group’un bir bölümü olan Freemode, Middle-earth Enterprises kapsamında Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit’i de kapsayacak şekilde uyarlama haklarını içeren bir anlaşma yaptıklarını duyurmuştu. Bundan ayrı olarak bir de bu yılın sonunda izleyeceğimiz The Lord of the Rings: War of Rohirrim animasyonu yolda, biliyorsunuz.

The Hunt for Gollum, isminin yönlendirdiği şekliyle ve Andy Serkis’in yönetmenliğin yanında rolüne de yeniden kavuşacağını düşünerek Yüzük Kardeşliği’nden ya biraz öncesini ya da tam o sıraları anlatacak gibi gözüküyor. Aynı isimli, 2009 yapımı gayri resmî filmde de nitekim Gollum’un tek yüzükle ilgili bilgileri Sauron’a açıklamasından korkan Gandalf, Aragorn’u onu bulması için yolluyordu ve bu film de Yüzük Kardeşliği ile eş zamanlıydı.

Rohirrim animasyonunun da medyumun verdiği imkânlar doğrultusunda gayet tatmin edici olacağını düşünüyorum fakat hem zaman çizgisi açısından gönlümüzü ilk çalan o filmlere yakınlığı hem live-action olması hem de yönetmenden senariste dönen isimleri düşününce bu film için daha fazla heyecanlanmadan edemiyorum, ne yalan söyleyeyim. Şu an için tek itirazım Gollum’u izleyecek olmak olurdu, yanlış anlamayın Andy Serkis’i ben de çok seviyorum fakat karakter olarak orijinal üçlemede izlediğimden farklı, kaç film daha derinleşebilecek bir hikâye görebilirim bu karakter özelinde, ondan emin değilim. Yine de bu düşünceleri sonraya bırakıyorum zira ana hedefte Gollum’u içeren bir arayış vardır ama o arayış sürecinde odaklanacağımız farklı maceralar da bizi bekliyor olabilir, henüz her şeyi bilmiyoruz. O vakte kadar kalan son geek hayallerimde daha Aragorn’u yeniden görmeyi, farklı oyuncular tercih ederlerse internetin geleceği hâlin ne olacağını, vakit yaklaştıkça da acaba bir serinin daha devam filmleriyle yerlerin dibine mi batacağını düşüneceğim. Çok iş arkadaşlar bunlar, siz ne dersiniz?Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.