DCEU’da artık bir şeylerin iyi gitmesi lazım. Bunun için en yakın aday Wonder Woman filmi. Ama yine durumun kötü gitmesi ihtimaline karşı sanıyoruz ki DCEU’ya iyi gelecek en büyük aday Batman filmi olacaktır. Bu yüzden biz çok heyecanlanıyoruz Batman filmi için. Her şey yolunda gitsin, aldığımız ekmekten Batman filmi vergisi alınsın istiyoruz TRT vergisi yerine. Ben Affleck’in filmde çok yönlü liderlik üstlenmesinden kaynaklanıyor açıkçası bu güven. Ne Batman isminin ağırlığı ne de Warner Bros. markası. Ben Affleck alıyor güven oyumuzu. Bu da onun ağzından çıkacak her lafı kulaklarımızı dikerek dinlememize neden oluyor.

d8d39026b0247e6e16deb975b0ce487a23b5659eb668cc7cf53b7df2714d8e6b

Gelecek Batman filminin ismiyle ilgili çok iddialar döndü. Bugünden sonra da dönmeye devam edecektir eminiz. Under The Redhood deniyor mesela bazı kişilerce. Court Of Owls deniyor pek ihtimal vermesek de. Deniyor da deniyor ama son söz elbette Warner Bros.’a kalıyor. Warner Bros.’tan sonra da bu meselenin sorulacağı ilk insan Ben Affleck tabii yönetmen olarak. İşte Batman’i oynayacak, yazacak, yönetecek bu adamdan bir açıklama geldi bugün. Filmin isminin -değiştirilebilir olsa da- kafalarında belli olduğundan bahsediyordu. Direk onun sözlerinden öğrenelim.

Sanıyorum ki film “The Batman” olarak anılacak. Yani en azından biz şimdilik öyle anıyoruz. Değişebilir… Ama şimdilik elimizde “The Batman” var. Şu ara senaryo üzerinde çalışıyoruz ve senaryo işi gayet iyi gidiyor. Bunun için çok heyecanlıyım.

Açıklamanın sonu klasik laflardan ibaret olsa da ilk cümle bizi enterese ediyor bu açıklamada. Filmin The Batman olarak anılması ihtimali yani. Bu şaşalı başlıklara alışan geek dünyası için fazla sade gelebilir. Dark Knight, Civil War, Dawn of Justice gibi isimlere alışığız ne de olsa. Bu sebeple -her şeye olduğu gibi- The Batman ismine de tepki verilecektir bazı kişilerce. Ancak bize sorarsanız bu isim sade olduğu kadar klas da. Özellikle karakterlerinden mit yaratmaya çalışan bir evren için böylesine net ve “siz kimi izleyeceğinizi çok iyi biliyorsunuz” dercesine konulan bu başlık Batman’e çok yaraşır. Kendi kadar otoritesi büyük olan karakter Man of Steel gibi takma isimle anılırken aynı evren içinde Batman’in net şekilde Batman olarak anılması iki karakterin halk gözündeki farkını da ortaya serer açıkça.

maxresdefault (1)
Tabii film gerçekten de bu isimle anılacaksa biz ismi beğenenlerin bile canını sıkacak ufak bir şeyi yanında getirecek: Filmin ek başlıksız duyurulması bizim filmin işleyeceği tema hakkında bir fikir edinmemizi biraz geciktirir tabii. Ancak bu öyle çok da kafaya takılacak bir sorun değil. Sonuçta Warner Bros. filmin temasına güvenirse hiç gecikmeden göğsünü kabarta kabarta bize duyuracaktır.

The Batman ihtimali hakkında yorumlarınızı duymak istiyoruz doğrusu. Çok mu sıradan, yoksa çok mu klas? Bizce klas ya klas…

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.