Bazen hayat tahmin edilebilirdir. Kalemi elinizden bırakınca, yere düşeceğini bildiğiniz gibi; bazı şeylere de bazı tepkileri vereceğinizi bilirsiniz. Mesela ömrü hayatınız boyunca karanlık süper kahramanları sevmiş birine, “Dostum sen Nolan’ın Dark Knight üçlemesini çok seversin” demek uçuk değildir. Geçmiş geleceğe delalet olur. A noktası B noktasına varır. Hayat çoğu zaman bu şekilde ölçümlenebilir ve az çok tahayyül edilebilir anlarla doludur.

Bazen de Batman Ninja fragmanı çıkar karşınıza.

Biz… Ben… Ben gerçekten bunu ne kadar istediğimi bu fragmanı izleyene kadar bilmiyordum. Anime tarzında işlenmiş, anime abartısıyla yoğrulmuş, her şeyin anime ifadesiyle göklere kadar uçurulduğu bir Batman filmini bu kadar arzulayabileceğimi tahmin etmiyordum. Yo, arzu yanlış kelime. Ben böyle bir şeye ihtiyacım olduğunu bilmiyordum. Filmin varlığından haberdardım ve konsepti gereği, çok hoşlanmayacağımı düşünüyordum; çünkü ne anime seven bir insandım, ne manga okurdum, ne de J-RYO oynardım. Ama Batman Ninja’yı istiyorum.

Yav nereden çıktı bu?” diyecek olursanız, şöyle özet geçmiştik geçen yazımızda:

“İşleri zorlaştıracak birkaç detay da verelim. Projenin arkasında Kazuki Nakashima ve Takashi Okazaki var. Okazaki’nin ismi muhtemelen anime sevenlere tanıdık gelecektir. Kendisi Afro Samurai‘in mutfağından çıkıp girecek Batman Ninja dünyasına, karakter tasarımcısı olarak çalışacak. Nakashima-san ise Gurren Lagann ve Oh! Edo Robot işlerinden tanıyabileceğiniz bir yazar. İkiliye İngilizce lisanı konusunda yardımcı olmak için de Leo Chu ve Eric Garcia görev yapacaklar.”

Yani bu gördükleriniz epey uzman bir ekibin elinden çıkma, o yüzden fragmanda hissettiğimiz her şeyi film 2018’de –henüz netleşmeyen– bir tarihte yayınlandığında da hissetmemiz çok yüksek ihtimal. Filmin Batı’daki dağıtımıyla, dublajıyla ve hatta net çıkış tarihiyle ilgili hiçbir şey yok; ama buna sahip olmak zorundayız, bunu görmek zorundayız Allah’ım gerçekten Batman Ninja’yı yaşamak zorundayız çabuk çabuk hemen! JOKER NE KADAR COOL’DU YANİ BAKAR MISINIZ YA?!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.