Hollywood’da bazı aktörlerin birbirine benzemesi sıradışı bir şey değil. Örneğin Liam Neeson ve Ralph Fiennes, farklı farklı ortamlarda kendilerini öteki sanıp imza isteyen hayranların hikayelerini anlatırlar. Hakeza Elijah Wood ve Daniel Radcliffe‘in de benzer hikayeleri vardır. İnsan insana benzer, bazen de benzeyen insanların ikisi de ünlü olagelir. Biz de sevenleri olarak keyifli keyifli muhabbetlerini çeviririz, ne yapacağız?

Yalnız işte bu benzeme hâli ciddi ciddi bir projede kendisine yer bulabilecek gibiyse, o zaman işler farklılaşır. Doğruya doğru, iki tane birbirine “andırıyor” seviyesinde benzeyen ünlü aktörü karşı karşıya bir filmde getirmenin herhangi bir anlamı yok. Ama ya bir yaş farkı varsa? Ve aktörlerden biri, ötekisinin gençliğine benziyorsa. Ya yaşlı olanı sinema tarihinin en ikonik karakterlerinden birini canlandırdıysa ve ileride bir noktada o karakterin gençliğini tekrar sinemaya aktarmak söz konusu ediliyorsa? İşte o zaman geek damarlarımız kabarıyor.

Mark Hamill ve Sebastian Stan ikilisinde olduğu gibi.

Sebastian Stan Mark Hamill

Yukarıdaki resim bir süre önce internette orman yangını gibi yayılmıştı, belki hatırlarsınız. İnanması güç, ama soldaki Mark Hamill, sağdaki ise Marvel evreninde Winter Soldier‘ı canlandıran Sebastian Stan’in suratının aynı fotoğrafa Photoshop’lanmış hâli. Benzerlik bu kadar ürkütücü olunca, bir noktada Mark Hamill’e de intikal etti elbette konu. Star Wars: The Last Jedi‘ın promosyonunu yapmak üzere Good Morning America’ya çıkan Hamill, şunları söyledi:

İlk duyduğumda ‘Benle kıyaslanmak için ÇOK yakışıklı’ dedim, yani gerçekten? Ama sonra suratlarımızı birleştirdiler ve hakikaten biraz ürkütücü bir benzerlik olduğunu düşündüm. Ama o gerçekten harika bir aktör. İnsanlar bana ‘Stan’in genç bir Luke’u oynamasını ister misin’ diye soruyorlar. Bana ihtiyacı yok, zaten benim kararım da değil, Disney’nin. […] Ama evet [kesinlikle böylesi bir role büyük aday]. Kendisiyle çalışmayı da çok isterim, bir gün babasını oynamak falan güzel olur.” 

Yani biz de katılmadan edemiyoruz. Hem benziyor, hem adam jön, hem hayranları ta Gossip Girl günlerinden dağ gibi. Genç Luke için biçilmiş kaftan. Siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.