1920’lerde geçecek olan ve ilhamını 2001 tarihli, aynı isimli Batman hikâyesinden alan Batman: The Doom That Came to Gotham animasyonunda Batman’e David Guintoli sesiyle hayat verecek. Kendisi bir başka Batman animasyonu olan Batman: Soul of the Dragon filminde de yine karaktere sesini bahşetmişti. Kadroda bulunan diğer isimlerden bazıları şöyle: James Gordon rolüyle John DiMaggio, Green Arrow rolüyle Christopher Gorham, Two-Face rolüyle Patrick Fabian, Alfred rolüyle Brian George, hem Nightwing hem de genç Bruce Wayne rollerinde ise Jason Marsden.

Batman Mike Mignola Stiliyle

DC animasyonlarının Elseworlds tarafında bulunacak animasyon filmi, ana evren animasyonlarından bağımsız bir iş olacak. Film Sam Liu ve Christopher Berkeley tarafından yönetilecek, bu ikili ayrıca yapımcılar arasında da bulunuyorlar. Kendileri DC evrenine yabancı değiller ve daha öncesinde bu evrende farklı projelerde de yer aldılar. Filmimiz ise Batman tarafından kadim bir kötülüğün kazara uyandırılıp, karakterin aradan geçen yirmi yıl sonrasında Gotham şehrine dönüşünü bizlere gösterecek. Batman, Lovecraft eserlerinden fırlamış gibi duran doğaüstü canlılar ile mücadele edecek, aynı zamanda Green Arrow ve James Gordon gibi müttefiklerin yanında, Ra’s Al Ghul ile Mr. Freeze ve Two-Face gibi geçmişinden düşmanlarla da karşılaşacak.

Yeni yılın bahar aylarında yayınlanması beklenen animasyona karşı hisleriniz ne yönde? Lovecraft sever misiniz? DC Batman dışında da karakterleri olduğunu hatırlasa iyi olmaz mı? Filmin ilham aldığı kaynakta Mike Mingola parmağının da bulunduğunu biliyor muydunuz? Düşüncelerinizi bizimle aynı noktalara vurgu yaparak ama farklı bir konsept içerisinde paylaşın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.