DC bu sene ne kadar fazla şey denedi acaba, sayabildik mi? Çizgi roman evreninde aldığı radikal kararlar bir yana film ve animasyon evreninde aldığı garip kararlar da bu yıl içinde çok konuştuğumuz şeylerden oldu. Özellikle başından beri en güçlü olduğu animasyon konusunda geçen sene çıkardığı Batman Ninja ve Batman ve Harley Quinn gibi filmler oldukça eleştiri konusu olmuştu. Ama bu eleştirilerden yeteri kadar etkilenmemiş olacak ki, DC bu sefer de Batman vs. Ninja Kaplumbağalar filmiyle bir kez daha karşımıza çıkacak.

Animasyon filmi, 2015 yılında James Tynion IV tarafından yazılan ve Freddie Williams II tarafından çizilen altı sayılık çizgi romandan uyarlama olacak. Hikayemizde Shredder’ın peşine deki Ninja Kaplumbağalar’ın yolları Gotham City’e düşüyor. Eh, Gotham City’deki uçan kuştan haberi olan yarasamızın şehrindeki bu yabancıların karşısına çıkması da hiç beklenmedik bir durum değil doğrusu. Batman’in, Ninja Kaplumbağalar ile karşılaştıktan sonra onlarla birlikte şehrindeki düzeni kurmasına Bat Family de yardım edecek gibi gözüküyor. Batgirl ve Robin’in de Batman’in yanında savaşarak bize eski güzel günleri hatırlatacağa benziyor. Hani Killing Joke olmadan önceki o güzel günler…

indir

 

Batman şehirdeki eski düşmanları ararken düşmanları da boş durmayacaklar tabii. Gotham’ın en azılı suçluları, kuracakları ittifakla yeni üyeleri Shredder’ı aralarına katacak gibi gözüküyor. Joker, Penguin, Harley Quinn gibi karakterleri de animasyonda Batman ve Ninja Kaplumbağalar’a karşı savaşırken göreceğiz.

The Last of Us’da Joel’i, Bioshock Infinite’de Booker’ı seslendiren Troy Baker, hem Batman’i hem de Joker’i seslendirecek. Ninja Kaplumbağalar tarafında da durum şöyle: Eric Bauza Leonardo’yu, Baron Vaughn Donatello’yu, Kyle Mooney Michelangelo’yu ve Darren Criss de Raphael’i seslendirecek. Yazarlık koltuğunda Marly Halpern-Graser’ın oturduğu animasyon filmini, daha önce birçok DC filmini yöneten ve Killing Joke’dan tanıdığımız Jake Castorena yönetecek. Filmin tam çıkış tarihi belli olmasa da 2019 yılında sinemalarda olması bekleniyor.

Yani böyle bir şeye gerek var mıydı bilmiyorum ama yine de 2019 yılında Ninja Kaplumbağalar Gotham’a geliyor arkadaşlar. Ben animasyonda kullanılan tarzın pek taraftarı değilim açıkçası. Sizin fragman hakkındaki görüşleriniz neler? Sizce de böyle bir şeye gerek yok muydu yoksa izleyip görelim mi diyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.