İnsanların tutkularının yanlış ve eksik bilgilerle birleşmesi durumunda ortaya çıkabilecek salakların haddi ve hesabı olmuyor gerçekten. Bir yönetmen filmi ailevi sebeplerden ötürü projesine kendi rızasıyla dahil olmuş bir sinemacıya devrediyor örneğin. O sinemacı eldekilerle iyi kötü bir film çıkartıyor. Film beğeniliyor, beğenilmiyor; orası ayrı, ama ortada bir eser duruyor. Bir fısıltı düşüyor ortaya, diyor ki ‘Bu ilk yönetmenin versiyonu duruyor bir yerlerde’. İnsanlar da galeyana geliyor.

Justice League’in başına bunlar geldi işte. Zack Snyder projeyi aylar öncesinden bırakmış olmasına, bıraktığı projenin ciddi bir bölümü baştan çekilmiş olmasına, Snyder post-prodüksiyon aşamasında işten çıkmış olmasına rağmen insanlar yana yakıla bir Justice League: Snyder Cut arıyorlar. İmza topluyorlar. Warner Bros ofislerine protesto amacıyla yürüyorlar.

Yo yo, gerçekten.

Snyder Cut Protest

Bununla ilgili bir problemimiz olacak olsa Geekyapar diye sitede toplanmazdık muhtemelen. Ne güzel insanlar sevdikleri bir hikayenin, arzu ettikleri versiyonun görmek için pankart yapmış stüdyoya yürümüşler. Gelin görün ki ortada bir problem mevcut, zira bir Snyder Cut yok. Warner Bros çok net olarak olmadığını söyledi ki, zamanlama açısından mantıken olmasının ihtimali de yok.

Ancak aksi yönde bir inanış muhafaza etmek isterseniz, şöyle bir lüzumsuz dayanak çıktı Snyder Cut iddialarına: Amerikalı yönetmenin sık sık birlikte çalıştığı, Batman’in de dublörlüğünü yapan Richard Cetrone Facebook üzerinde ‘Kesin bilgi, bir Snyder Cut var, stüdyoya baskı yapmaya devam edin’ diye bir beyanda bulundu. Cetrone emektar bir abimiz. Dublörlük alanında da çok tecrübeli. IMDb sayfası derya destan. Ancak bir yandan da herhangi bir dublörün Hollywood’un en büyük stüdyolarından birinin en büyük projelerinden birisine dair içeriden bilgi sahibi olacak bir konumda olduğuna inanası gelmiyor insanın -siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.