Eğer size Japonya’nın en büyük kültürel ihracatının Dragon Ball olduğunu söylersem lütfen bana kızmayın. 90’lı yılların başında çıkan animasyon, kendi ülkesini ele geçirip neredeyse aynı yıllarda Amerika’da yayınlandıktan sonra önlenemez bir yükselişe geçerek adeta dünyayı kasıp kavurmuştu. Dünya üzerinde koskoca bir nesil Goku istediği için bütün enerjisini televizyona yönlendirip bağırmış, füzyon dansları yapmıştı. Bu yüzden bugüne kadar Dragon Ball ile ilgili her haber büyük bir olay olagelmişti, bugün de dahil.

dragon-ball-super-broly-poster

Geçen sene çıkan Dragon Ball Super: Broly filmi, hayranlar tarafından çokça sevilmişti hatırlarsanız. Filme doyamayıp blu-ray’ini satın alan hayranlardan bazıları filmin sonunda, filmin yönetmeni Akio Iyoku’nun röportajını dinleme fırsatı bulup ve bu röportajın bazı kısımlarının fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaşmaya başladılar. Bahsettiğimiz fotoğraflar ise Dragon Ball severlere bir müjde niteliğinde, çünkü yönetmen Iyoku’nun röportajına göre yeni bir Dragon Ball filmi üzerinde çalışmaya başlamışlar bile. Akio Iyoku yaptığı röportajda:

“Broly filmi çok güçlüydü, bu yüzden bir sonraki filmi çok daha farklı olacak. Broly ile ilgili çeşitli sorunların üstesinden geldim, bu yüzden başarısız olmayacağım. Bence Dragon Ball devam edecek, yani hayranlarının dört gözle beklemesini istiyorum.”

Bu Dragon Ball hayranları için çok büyük bir haber, çünkü geçtiğimiz Ocak ayında devam eden Dragon Ball animasyonunun yapımcısı Toei Animation, Dragon Ball’ın yeni bölümlerin gelmeyeceğini söylemişti. Mart ayında ise Dragon Ball Super animesinin geri döneceğini iddialarını kesin bir dille yalanlayarak bir kez daha Dragon Ball severlerin kalbini kırmıştı.

fusion

Ama Mart ayında çıkan Dragon Ball Super: Broly filmi her şeyi değiştirmiş gibi gözüküyor. Filmin hem yapımcıları hem de yönetmenleri bir sonraki film için umut vaat edici konuşuyorlar. Eh tabii, hayranlar daha şimdiden heyecanlanmaya başladı bile. Özellikle son filmin başarısından sonra bunun aksini beklemek de imkansız gibi.

Açıkçası bu anime için kendime çok büyük bir hayranı diyemem ama Dragon Ball’ın ne derece büyük bir popüler kültür ögesi olduğunun farkında olan biriyim. Bu yüzden şu anda bu haberi bekleyen ya da daha önce duyup konuşmak isteyen Dragon Ball geekleri olduğunu biliyorum. Malum soruyu sorayım: Heyecanlandınız mı sevgili Dragon Ball severler? Bizimle paylaşın!

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Comment

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.