Matt Reeves’in yılan hikâyesine dönen Batman’i sanıyorum son zamanların daha çıkmadan sansasyon yaratan filmlerinden. Film hakkındaki her oyuncu seçimi, her dedikodu, yapımcı ve yönetmenlerin ağzından çıkan her söz haber değeri taşıyor. Bu haberlerden en yenisi olan Zoe Kravitz’in Catwoman karakterini canlandıracağı haberi de dün gece açıklandı ve bir kez daha internetteki herkes yeniden Batman filmini konuşmaya başladı.

5cfeb50f25f2e710336b7857

Hani bazı filmler vardır, çekilme hikâyeleri başlı başına bir film olur; Mat Reeves’in Batman filmi tam olarak böyle bir film. Filmin başına neler geldiğini şöyle bir düşünün… Önce Ben Affleck filmin hem başrolü hem de yönetmeni olarak karşımıza çıkıp “Eğer iyi olduğuna inanmazsam bu filmi yapmayı bırakırım” dedi. Daha sonra önce yönetmenlikten sonra da tamamen Batman rolünden ayrıldığını açıkladı. Affleck’ten sonra yönetmen koltuğuna oturan Matt Reeves, filminde Batman’i oynayacak kişi olarak Robert Pattinson’u seçti. Senaryolar yeniden yazıldı, filmin gösterime girme tarihi ertelendikçe ertelendi. Bu sırada Jonah Hill’in Penguin’i oynamak için pazarlık yaptığı, Jeffrey Wright’ın da Komiser Gordon’ı canlandıracağı gibi oyuncu kadrosu için birçok dedikodu çıktı.

Dün gece ise filmin resmi olarak ikinci oyuncu seçimi açıklandı ve Zoe Kravitz, Catwoman rolünü kaptı. Catwoman’ın artık siyahi bir oyuncu tarafından canlandırılıp canlandırılması bir haber değeri taşımıyor zira Eartha Kitt ve Halle Berry bunu çok daha önce yapmıştı. Zoe Kravitz’in oyunculuğunun bu rol için yeterli olup olmaması da bir haber değeri taşımıyor çünkü açık konuşalım bu zamana kadar doğru düzgün bir Catwoman izleyemedik, buna Anne Hathaway’in Catwoman’ı da dâhil. Peki, Catwoman rolüne Zoe Kravitz’in seçilmesinden kaynaklanan memnuniyetsizliğimiz ve bu olayı bu kadar konuşmamızın sebebi ne?

ComicsGallery_DC_20190213__CATW_Cv8_5c675d9f8163d5.25325149

Bana soracak olursanız bunun en büyük sebebi beklenti. Filmin yapım aşaması o kadar uzun bir hâl aldı ki artık insanların beklentileri arşa çıktı. Bu yüzden yapılan bütün oyuncu seçimleri, alınan bütün kararlar sönük kalıyor. Bir kez daha söylüyorum Zoe Kravitz gayet iyi bir Catwoman olabilir. Ama şu anlık beklenti o kadar büyük ki insan filme çıkacak her oyuncunun bir megastar olmasını istiyor. Olmayınca da şimdi olduğu gibi hayal kırıklığı yaratıyor.

Kişisel fikrimi soracak olursanız ben oyuncuyu bir türlü Catwoman rolüne yakıştıramadım. Ama bu oyuncu seçimi hakkında sizin fikrinizi de merak ediyorum. Siz ne düşünüyorsunuz yeni Catwoman’ımız hakkında?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

4 Comments

  1. Ege Topoyan Reply

    İyi tercih ama dürüst olalım, Aubrey Plaza çok daha iyi oyuncu.

  2. Emre Türk Reply

    Bu film rezalet olacak. Zamanında Ben Afflecck seçimi için de ayı şeyi söylemiştim. Daha kötü olacak. Parıltılı kan emici, Bruce olamaz. He tabi senaryo değişir, iş Damian Wayne’in babasının işini devralması olayına dönüşürse, he bak ona tripli ergen rolü oynayabilmesi konusunda güvenirim. Ayrıca, Dünya’da kadına bakış açısı değiştikten sonra Catwoman’ın Batman yanındaki pozisyonu da değişti. Her zaman Femme Fatale bir karakterdi ama ben günümüzde kaos tarafının daha ağırlıkta olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden zamanının bakış açısına göre Michelle Pfeiffer gayet iyi bir Catwoman’dı.

  3. Doctor What Reply

    ben de artık “ya bi çıksın da bakarız” kafasına girdim, filmleri hiç takip etmeden ne çıkarsa o zaman duyup gitmek daha iyi sanırım

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.