Aaa, Rick and Morty beşinci sezonun yayınlanma tarihi yaklaştıkça bizi boş bırakmıyorlar, farkında mısınız? Bir hafta kadar önce, özellikle ilk iki sezonuyla adını kalbimize yazan Rick and Morty animasyon serisinin beşinci sezonuna yönelik bir fragman yayınlanmış, artık alıştığımız şekilde yine kafamızı hafif karıştırıp, karışan kafadan topladığımız üç beş şey ile de “Ne de olsa Rick and Morty, göreceğiz” dedirtmişti. Tam haydi, geleni konuşalım ve yeni sezon nasıl olacak diye düşünelim derken; eh, tabii bir yandan da 1 Nisan’ı bu sefer boş geçtiler, oh, iyi derken, ortamlara ikinci tanıtımı da salmasınlar mı? Buyurunuz şuradan:

Tamam tamam, hemen kızmayın. Zaten ilk yayınlanan tanıtım filminin yanında yazan #1 ibaresinden tahmin edilebilir bir şey ikincinin geleceği, öyle şaşırtıcı bir durum değil. Fakat alışmış kudurmuştan derler; ne zaman ve nasıl konusunda Rick and Morty olunca, şaşırtılmayı bekliyorum. Yukarıda yer alan ikinci tanıtımda, ilkinde olmayan ne var derseniz, sahne sahne durdurup karşılaştırmadım ama bir aşağı beş yukarı, pek bir şey yok açıkçası. Aynı sahnenin bir öncesi ve bir sonrası şeklinde bir tanıtım filmi var, yine hem parça parça çok fazla şey anlıyor hem de ortaya çıkan bütünden pek bir şey anlamıyoruz. Tanıtım filmleri bunun için var!

Bu iki tanıtım filminin ardından, içerisinde en fazla popüler kültür referansı yakalayacağımız sezonun beşinci sezon olacağı çıkarımına vardım. Ben böyle haberi yazayım diye oturduğum yerden bu kadar gönderme yakaladıysam, otuz kere baştan izleyecekler neler neler çıkartacak diye hayıflanmakla birlikte; bir de bu durumun, ister istemez, Rick and Morty referans kaynaklarının çeşitli sebeplerle günümüze yaklaşmış oluşu ile bağlantılı olduğunu da düşünüyorum.

Rick and Morty’nin yeni sezonu 20 Haziran 2021‘de bizlerle olacak. Çıktığı dakikada hepimiz ekranlarımızın başında olacağız tabii ki. Tanıtımlardan hareketle Jerry’i daha fazla göreceğiz, Beth’i yine farklı farklı uyarlamalarıyla izleyeceğiz, Morty’nin uzun dönemli kalp çarpıntısı Jessica serüvenlere belli ki çokça dâhil olacak, Rick’in ailesiyle olan maceralarına daha fazla yer ayrılmış ve bu bence güzel; ha, bir de yeni ikonlar hâline gelecek birkaç yeni karakterle tanışacağız gibi gözüküyor. Kesin olarak söyleyebileceğimiz şeyler bunlar sanırım. Kesin olmayanlarda ise mesela bu sezonda bir Evil Morty görür müyüz kısmını tamamen kenara bırakıyorum ama böyle bana, sezonu hüzünlü bir yerde bırakacağımız hissi geliyor, onu söylemek istedim. Ne dersiniz?

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.