Siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama bundan altı yıl önce vizyona giren Justice League gerçekten tam bir faciaydı. Zaten o tür bir süreçten geçen herhangi bir filmin iyi bir şekilde sonlanabilmesi için mucize filan gerekiyordu. Hatta DCEU adına işlerin bir daha pek de düzelmeyeceğine dair de en belirgin ibareydi diyebiliriz. The Hollywood Reporter ile oldukça detaylı bir röportaj yapan Ben Affleck de tüm o süreç ve sonrası hakkında açık açık konuşmuş.

“Abi senin yüzüne n’olmuş?”

Justice League… Onun nasıl yapılmayacağının sebepleri üzerine bir seminer olarak verebilirsiniz. Yapım aşamasından kötü kararlara, kişisel trajedilere ve en sonunda da ağzımda en kötü tadı bırakan şey olmasıyla. Ama ben ‘The Batman’i yönetecektim, Justice League ise bana ‘Benden bu kadar. Bunun hiçbir kısmında bir daha bulunmak istemiyorum. Bunun için uygun değilim’ dedirtti. Bir sürü berbat tecrübelerin olduğu bu işteki gördüğüm en berbat deneyim buydu. Kalbimi kırdı. Birinin gelip ‘Sizi kurtaracağım ve altmış gün çekim yapacağız. Var olan şeylerin etrafında bir şeyler yazacağım. Sır bende’ demesi gibi bir fikir vardı. Sır onda değildi.” Bu süreç o kadar kötü etkilemiş ki oyuncuyu, eskisinden de daha fazla alkol almaya başlamış ve ya onu yapacağını ya da kendini camdan atacağını söylüyor durum hakkında. Cidden neredeyse travmatik olmalı.

Siz Justice League filmini sevmiş miydiniz? Snyder Cut sizce markayı kurtardı mı? Bu ekibi bir daha ne zaman beyazperdede görürüz? Ben Affleck Batman rolüne dönsün ister miydiniz? Yorumlarınızı kendinize şefkat göstererek bizlere ulaştırın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.