Gerilim, gizem ve aksiyona doyacağımız Robert Rodriguez filmi Hypnotic’ten ilk fragman geldi.

Başrollerinde Ben Aflleck, William Fichtner ve Alice Braga olan filmin senaryosu Max Borenstein ve Robert Rodriguez’e ait. Vizyon tarihi 12 Mayıs olan filmin fragmanı da hemen aşağıda:

Hypnotic filmi fragmanı

Filmin paylaşılan sinopsisi şu şekilde:

Kayıp kızını bulmanın derdinde olan Austin dedektifi Danny Rourke (Ben Affleck) kendini, herkesi ve her şey hakkındaki temel varsayımlarını sorgulamasına sebep olacak; gerçekliği büken bir grup banka soyguncusunun peşinde bulur ve tavşan deliğinin içine düşer. Yetenekli bir psişik olan Diana Cruz’un (Alice Braga) yardımıyla Rourke, ölümcül bir hayaletin peşine düşer ve aynı zamanda kendisinin de peşine düşüldüğünü görür. Kızını bulmanın anahtarı olduğunu düşündüğü bu hayaletin peşindeyken Rourke, sandığından çok daha büyük bir işin içinde olduğunu anlayacaktır.

Sinopsisi, fragmanı ve kadrosuyla Hypnotic filmi oldukça heyecan verici. Sinema sektörünün pelerinliler ve maskeliler tarafından domine edildiğinin konuşulduğu zamanlarda çıkan; Top Gun: Maverick ve John Wick 4 gibi filmler nasıl eski usul aksiyonun ölmediğini gösteriyorsa bu filmin 90’ların beyin yakan psikolojik gerilimlerinin hâlâ hayatta olduğunu göstermesini bekliyoruz.

Ben Affleck; Gone Girl ve The Town filmlerindekine benzer bir performans gösterecek gibi duruyor. Bir yandan içine düştüğü durumun şaşkınlığıyla ne yapacağını bilemiyor bir yandan da görevini yerine getirmek için sarsılmaz bir irade gösteriyor. Gone Girl demişken de Hypnotic’in konusuyla ve fragmanıyla David Fincher filmlerindeki gizemi anımsattığını söyleyebiliriz. Son zamanlarda sinemalar için pek iş yapmamış olan Robert Rodriguez’in de Sin City ve Desperado filmlerine bakarak ne kadar estetik aksiyonlar ortaya çıkarabileceğini biliyoruz. Güzel bir aksiyonun yanında basit plot-twist‘lere düşmeden, bize gerçekten kafa açıcı bir gizem anlatırsa bu film tadından yenmez. Rogriguez’e güvenimiz tam. Kendisi, 100 yıl sonra vizyona girmesi için bir film çekecek kadar garip bir karakter. Hypnotic bizi bunun yarısı kadar şaşırtsa yeter.

Ben Affleck seviyoruz, Robert Rodriguez seviyoruz, psikolojik gerilim ve gizem de seviyoruz. O yüzden Hypnotic izlemek için 12 Mayıs’a gün sayıyoruz.

Author

Sabah kuşağı çizgi filmleri müdavimi.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.